środa, 17 maja 2017

Przygody Odyseusza - Barbara Ludwiczak

Email Edytuj post

Przygody Odyseusza - Barbara Ludwiczak


Przygody Odyseusza - Barbara Ludwiczak

Tytuł: Przygody Odyseusza
Autor: Barbara Ludwiczak
Wydawnictwo: Greg
Data wydania: 2017
Liczba stron: 104


„Przygody Odyseusza” jest kompletnym wydaniem tej ponadczasowej i porywającej opowieści. Barbara Ludwiczak spisała się na medal i oddała w ręce czytelników pozycję dopracowaną i jak najbardziej godną uwagi. Książka zawiera drobiazgowe opracowanie, omówienie problematyki tekstu oraz scharakteryzowanie bohaterów. Jest to arcyciekawie opisana historia, która powinna spodobać się młodszym i starszym czytelnikom.

Homer był jednym z największych poetów starożytnej Grecji, który na podstawie mitu o powstaniu Troi spisał Iliadę i Odyseję. Epopeja przez niego stworzona stała się inspiracją i wzorem dla wielu późniejszych pisarzy, którzy starali się mu dorównać. Iliada traktuje o krwawej i brutalnej wojnie trojańskiej, a Odyseja opisuje losy powrotu Odyseusza, który był jednym z największych bohaterów tej bestialskiej wojny. Homer brawurowo i emocjonująco opisał powrót Odyseusza do rodzinnej Itaki, który najeżony był wieloma niebezpieczeństwami i trudnościami. Iliadę, jak i Odyseję czyta się od początku do końca z zapartym tchem.

Książka przypadła mi do gustu, głównie za sprawą poręcznego wydania i rzetelnego opracowania. Całość została napisana językiem prostym i barwnym w znacznym stopniu ułatwiającym lekturę. Przygody Odyseusza to adaptacja Odysei w wersji prozatorskiej, która potrafi wciągnąć czytelnika od pierwszej do ostatniej strony. Przygody Odysa i jego towarzyszy potrafią wzbudzić nie raz mocniejsze bicie serca, a heroiczna tułaczka bohaterów emocjonuje przez cały czas trwania lektury. Jest to rewelacyjna powieść przygodowa, opowiadająca o dramatycznych losach herosów, bogów i nimf.

„Przygody Odyseusza” jest epokowym dziełem Homera, barwnym i ponadczasowym. Lektura przeznaczona w sam raz dla młodszego jak i starszego czytelnika. Historia została bardzo udanie przetłumaczona na współczesny język, sprawiając, że poznanie mitologii greckiej może okazać się przyjemnością. Pozycja ta idealnie nadaje się dla czytelników ceniących sobie mitologie, dramatyczne historie, heroicznych bohaterów oraz niesamowity, miejscami fantastyczny świat. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Greg:

Wydawnictwo Greg
3 komentarze
Unknown pisze...

Świetna, ponadczasowa pozycja.

Yuri Ossaka pisze...

Skłaniam się właśnie w stronę tej książki ;]

Unknown pisze...

Udało Ci się mnie zaciekawić!