środa, 17 maja 2017

Mitologia - Barbara Ludwiczak

Email Edytuj post

Mitologia - Barbara Ludwiczak


Mitologia - Barbara Ludwiczak

Tytuł: Mitologia
Autor: Barbara Ludwiczak
Seria: Lektury i obrazy
Wydawnictwo: Greg
Data wydania: 2009
Liczba stron: 214


„Mitologia” autorstwa Barbary Ludwiczak jest kompletnym wydaniem mitologii greckiej, w którym znajdziemy wiele przydatnych i ciekawych informacji. W książce tej znajdziemy, chociażby szczegółowe streszczenie wielu mitów, drobiazgowe omówienie heroicznych bohaterów czy miejscami zawiłą problematykę związaną z nimi. Książkę czyta się szybko i ciekawie od pierwszej do ostatniej strony, niczym rasową powieść fantasy.

Na kartach niniejszej książki przeczytamy o burzliwych losach herosów, przerażających potworów czy potężnych bogów. Hellada tętniła bogactwem i przepychem, gdzie potężne bóstwa toczyły swe nieustanne walki o władzę i dominację. Hefajstos wytwarzał przepiękną biżuterię oraz potężny oręż, Afrodyta rozwiewała swój miłosny czar, a Zeus czujnym okiem trzymał pieczę nad rozległym światem bogów. Na swej drodze poprzez mitologiczny świat spotkamy również straszliwego Minotaura czy piękne i zwiewne nimfy. Nad wszystkimi tymi tworami czuwały wszystko wiedzące mojry, które decydowały o losach ludzi i bogów.

Barbara Ludwiczak potrafi zaciekawić czytelnika i dobrze już znane historie opisuje w inny, ciekawy sposób. W książce przeczytamy o wielu greckich mitach, poznamy losy Zeusa, Hefajstosa, Afrodyty czy licznych odstręczających stworów. Autorka opisuje losy Hellady ciekawie i interesująco. Mity zdają się ożywać na kartach książki, opisując od powstania wszechrzeczy, aż do tajemniczego i strasznego końca bogów. Mity o olbrzymach, sturękich czy bogach potrafią wciągnąć od pierwszej do ostatniej strony, równie mocno niczym pierwszorzędna powieść przygodowa. Książka zachęca, aby sięgnąć po kolejne źródła i dowiedzieć się nieco więcej o dramatycznych losach bogów i herosów. Pozycja ta została wydana bardzo starannie, w twardej oprawie sprawiając, że chce się powracać do niej po wielokroć. Duża ilość ciekawych informacji zebrana w niniejszej publikacji sprawia, że nie sposób się nudzić ani przez moment tej fascynującej lektury.

„Mitologia” zaciekawiła mnie już od pierwszej strony i sprawiła, że wsiąknąłem w fantastyczny świat potężnych bogów. Książka świetnie sprawdza się do poszerzenia swojej wiedzy z zakresu mitologii, jak również jest idealną pozycją dla wszystkich miłośników nieustraszonych herosów i mitycznych stworzeń. Barbara Ludwiczak spisała się bardzo dobrze i oddała w ręce czytelników pozycję dopracowaną, wciągając jeszcze mocniej w świat bogów greckich. Jest to książka idealna dla miłośników fantasy, jak i mitologii. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Greg:

Wydawnictwo Greg
6 komentarzy
Gerroor Ged pisze...

okładka cudowna, przyciąga niesamowicie:)

Lejko Buuka pisze...

Na pewno się na nią połaszczę.

Claudia de Rodrigez pisze...

Moja pociecha lubi takie książki więc niebawem ją zakupię.

Sylwia W. pisze...

Córci powinna przypaść do gustu :D

Madzi Aczek pisze...

Z ciekawości sięgnę.

Zaczytana Zośka pisze...

dam jej szansę za jakiś czas.