środa, 17 maja 2017

Mity greckie dla dzieci - Lucyna Szary

Email Edytuj post

Mity greckie dla dzieci - Lucyna Szary


Mity greckie dla dzieci - Lucyna Szary

Tytuł: Mity greckie dla dzieci
Autor: Lucyna Szary
Wydawnictwo: Greg
Data wydania: 2017
Liczba stron: 176


„Mity greckie dla dzieci” jest rewelacyjną książką dla młodszego odbiorcy autorstwa Lucyny Szary. Książka zawiera wiele kolorowych ilustracji, które w łatwiejszy sposób pozwolą zapoznać się ze światem mitów greckich. Wydanie tej publikacji jest nadwyraz staranne: kredowy papier i twarda oprawa sprawiają, że książka posłuży nam przez długie lata. Pozycja ta zawiera wszystko, co młody czytelnik powinien wiedzieć o fascynującym świecie bogów i herosów.

Publikacja opisuje w jasny i przystępny sposób losy bogiń, bogów oraz wielu herosów, nimf czy przerażających stworzeń. Humorystyczne ilustracje i klarowne opisy sprawiają, że w łatwy i przyjemny sposób można przyswoić sobie zawarte w książce informacje. Potężny Olimp staje przed nami otworem, a waleczny Herakles, dzielny Tezeusz i niestrudzony Odyseusz zaciekawiają swoimi burzliwymi losami podczas lektury.

Lucyna Szary stworzyła bardzo ciekawą książkę dla młodego czytelnika. Pozycja ta potrafi bawić i uczyć jednocześnie, co jak najbardziej zasługuje na duży plus. Autorka w drobiazgowy sposób opisała wszelkie informacje związane z mitologią grecką. Książka stała się pozycją obowiązkową dla osób zaczynających swoją przygodę z mitami. Całość została napisana językiem przystępnym i lekkim, sprawiającym, że książkę czyta się jednym tchem. Oby więcej takich pozycji na naszym rynku, które zachęcają do nauki i poszerzania swojej wiedzy z zakresu mitologii i nie tylko.

„Mity greckie dla dzieci” jest doskonałym wstępem do zaczęcia swojej przygody z mitami greckimi. Lekki język autorki, wyczerpująca treść i porządne wydanie zachęcają jak najbardziej, aby sięgnąć właśnie po tę książkę. Pozycja zrozumiała dla młodego czytelnika sprawi, że w szybki sposób możemy przyswoić informacje o potężnym Zeusie czy utalentowanym Hefajstosie. Dopracowana szata graficzna i klarowny tekst przemawiają właśnie za tą pozycją. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Greg:

Wydawnictwo Greg
5 komentarzy
Unknown pisze...

Jaka fajna książeczka :)

Unknown pisze...

Kusząca recenzja.

Unknown pisze...

Chętnie przeczytam.

Unknown pisze...

Z pewnością się z nią zapoznam.

Unknown pisze...

Zapowiada się znakomicie, śliczna okładka:D.