czwartek, 2 lutego 2017

Wyspa Skye. Od Lairda do Króla

Email Edytuj post

Wyspa Skye. Od Lairda do Króla


Wyspa Skye. Od Lairda do Króla

Tytuł: Wyspa Skye. Od Lairda do Króla
Autor: Andreas Pelikan, Alexander Pfister
Ilustrator: Klemens Franz
Wydawca: Lacerta
Data wydania: 2016
Liczba graczy: 2 - 5 osób
Wiek graczy: od 8 lat
Czas rozgrywki: ok. 60 minut


„Wyspa Skye. Od Lairda do Króla” zabierze nas na malowniczą Wyspą Skye, gdzie przyjdzie nam wcielić się w Lairdów walczących o panowanie nad tą urodzajną krainą. Będziemy walczyć o każdy skrawek ziemi. Spiski, intrygi oraz knowania będą na porządku dziennym, aby tylko objąć nad nią panowanie. Zawzięta walka rozgorzała na dobre, a przyszli pretendenci do tronu nie omieszkają popełnić najpaskudniejszego fortelu, aby tylko osiągnąć wymarzony cel. Lairdowie będą sprzedawać swoje ziemie, jednocześnie starając się pozyskać te bardziej wartościowe. Spryt w handlu i podbijanie nowych terenów może sprawić, że przy odrobinie szczęścia zostaniesz w końcu królem. Król może być tylko jeden!

Wyspa Skye. Od Lairda do Króla

Gra przeznaczona jest dla 2 do 5 graczy, podczas rozgrywki wcielimy się w jednego z Lairdów chcących wspiąć się na sam szczyt władzy. Rozgrywka jest szybka i emocjonująca, niepozwalająca się nudzić ani przez moment. Zasady są klarowne i nie sprawiają kłopotów z przyswojeniem nawet mało zaawansowanym graczom. Ciekawym rozwiązaniem jest system licytacji, który wprowadza dodatkowo element strategiczny, jak i dozę współzawodnictwa. Walki o każdy skrawek ziemi stają się coraz bardziej zawzięte, sprawiając, że każdy klan chce być sprytniejszy i podbić Wyspę Skye dla siebie.

Wyspa Skye. Od Lairda do Króla

Regrywalność stoi na wysokim poziomie sprawiając, że do gry chce się wracać wielokrotnie. Dzięki losowemu pojawianiu się kafelków, żadna gra nie jest taka sama, gwarantując graczom spore emocje podczas każdej partii. Gra została wykonana z dbałością o szczegóły. Kafelki, jak i żetony wykonano z grubego kartonu, który nie zniszczy się pomimo wielu rozegranych partii. W pozycję tą mogą grać gracze nieco mniej i bardziej zaawansowani. Każdy powinien się dobrze bawić, mając możliwość pokombinowania i wymyślenia własnej, unikalnej strategii na odniesienie zwycięstwa. Zostając dzięki temu królem całej Wyspy Skye!

Wyspa Skye. Od Lairda do Króla

Jest to jedna z lepszych gier kafelkowych, w jaką przyszło mi grać. Gra jest ładna graficznie, mechanika jest nieprzekombinowana, a zasady zostały przedstawione w jasny i klarowny sposób. W rozgrywce mogą brać udział gracze nieco młodsi jak i starsi, czerpiąc tak samo przyjemność z gry. „Wyspa Skye. Od Lairda do Króla” powinna spodobać się miłośnikom gier kafelkowych, jak również graczom, którzy lubią pozycje rozbudowane z naciskiem na elementy strategiczne. Całość trzyma poziom i jest jak najbardziej godna uwagi.

Zawartość pudełka:
1 plansza
16 żetonów punktacji
78 żetonów terenu
1 worek
5 znaczników punktacji
6 żetonów odrzucenia
6 parawanów
1 znacznik rund
1 żeton gracza rozpoczynającego
73 monety
Instrukcja

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Rebel i Lacerta

Wydawnictwo Lacerta
5 komentarzy
Unknown pisze...

Na imprezy SUPER:)

Unknown pisze...

Sięgnę przy okazji.

Unknown pisze...

Graliśmy i zabawa była przednia :D

Zakrecona pisze...

skuszę się

Unknown pisze...

Przyjemna gra dla początkujących, choć zaawansowani gracze również powinni się przy niej nieźle bawić.