poniedziałek, 30 stycznia 2017

Brains: Ogród japoński

Email Edytuj post

Brains: Ogród japoński


Brains: Ogród japoński

Tytuł: Brains: Ogród japoński
Autor: Reiner Knizia
Ilustrator: Andreas Resch
Wydawca: Lacerta
Data wydania: 2016
Liczba graczy: 1 osoba
Wiek graczy: od 8 lat
Czas rozgrywki: ok. 5 - 20 minut


„Brains: Ogród japoński” jest ciekawą grą, która umożliwi nam stworzenie japońskiego ogrodu wprost z naszych marzeń. Jednak, aby tego dokonać, będziemy musieli się nieźle nagłówkować, aby naszym oczom ukazał się oczekiwany efekt. Będziemy musieli trzymać się określonych wytycznych i postępować według ściśle sprecyzowanego planu. Zadania będziemy wykonywać poprzez układania kolorowych puzzli, które częstokroć będą zmuszały nas do intensywnego myślenia.

Brains: Ogród japoński

Mechanika gry nie jest nazbyt skomplikowana, jednak sprawia, że będziemy mieli sporo możliwości, aby ukończyć nasz piękny ogród. W grze liczy się przede wszystkim logiczne myślenie i twórcy przewidzieli rozgrywkę w taki sposób, aby tylko dzięki dedukcji i kombinowaniu można było uzyskać oczekiwany efekt. Dostępne kwadraciki można obracać, aż trzykrotnie i częstokroć będziemy musieli ułożyć ich aż sześć, dając tym samym bardzo wiele możliwości. Gra jest ciekawa i przy niektórych projektach będzie wymagała wytężenia naszego myślenia do granic możliwości.

Brains: Ogród japoński

Reiner Knizia po raz kolejny spisał się rewelacyjnie i oddał w ręce graczy pozycję dopracowaną i ciekawą. Dobra zabawa gwarantowana, w szczególności, gdy lubimy pozycje dla jednego gracza. Układanie kolejnych projektów staje się coraz trudniejsze i będziemy musieli wykazywać się coraz większą pomysłowością, aby je ukończyć. Grafika zaprezentowana na żetonach jest ciekawa i wykonana z drobiazgową pieczołowitością. Podczas gry natkniemy się na plansze prostsze jak i trudniejsze, co sprawia, że nawet mało zaawansowani gracze odnajdą coś dla siebie. Jest to bardzo udana gra skierowana dla osób lubiących wysiłek umysłowy oraz rozwiązywanie ciekawych zagwozdek.

Brains: Ogród japoński

„Brains: Ogród japoński” przypadła mi do gustu i sprawiła, że spędziłem kilka przyjemnych chwil podczas projektowania ogrodu japońskiego. Jednoosobowa rozgrywka jak się okazuje, również może być przyjemna i dostarczyć podczas gry sporo satysfakcji. Gra potrafi jednocześnie bawić i uczyć pobudzając szare komórki do intensywnej pracy. Reiner Knizia potrafi tworzyć niesztampowe i oryginalne produkty, a tak jest i w tym przypadku. Z pewnością jeszcze nie raz powrócę do tej pozycji, aby dopracować niektóre swoje projekty. Polecam.

Zawartość pudełka:
25 dwustronnych plansz projektów ogrodów
7 żetonów ogrodów
Książeczka z podpowiedziami
Instrukcja

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Rebel i Lacerta

Wydawnictwo Lacerta
3 komentarze
Unknown pisze...

Fajna gra.

Unknown pisze...

Sięgnę po tę pozycję ;]

Unknown pisze...

Lubię takie gry :) Kompaktowe i zmuszające do myślenia.