czwartek, 2 lutego 2017

Ekspedycja

Email Edytuj post

Ekspedycja


Ekspedycja

Tytuł: Ekspedycja
Autor: Anthony Rubbo
Ilustrator: Markus Erdt
Wydawca: REBEL.pl
Data wydania: 2016
Liczba graczy: 2 - 4 osoby
Wiek graczy: od 8 lat
Czas rozgrywki: ok. 45 minut


„Ekspedycja” od razu przyciągnęła mój wzrok starannie wykonanym pudełkiem i świetną tematyką gry. Dzięki tej pozycji będziemy mogli wcielić się w zawadiackiego poszukiwacza skarbów i wyruszyć ku zaskakującym odkryciom. Będziemy przemierzać niezbadane lądy i morza, które kryją wiele skarbów i niebezpieczeństw. Pokierujemy działaniami trojga zapalonych odkrywców, którzy nie cofną się przed niczym, aby zdobyć zapomniane i bardzo cenne artefakty. Dżungle i pustynie czekają na kolejnych śmiałków, którzy odważą się zagłębić w ich odmęty...

Ekspedycja

Rozpoczynając rozgrywkę, będziemy musieli wybrać swoją drużynę, która składać się będzie z trzech postaci. Podczas gry będziemy zdobywać wyposażenie, które pomoże nam odnaleźć bezcenne artefakty. Do tego celu będziemy rzucać czterema kostkami. W zależności od tego, jaki wynik uzyskamy, dostaniemy odpowiednią ilość zasobów, a zdobyte figurki, klejnoty czy sarkofagi pozwolą nam na wykonywanie dodatkowych akcji. Zwycięstwo można osiągnąć w różny sposób: płytki ulegną wyczerpaniu, jeden z graczy przebędzie całą trasę wyprawy lub zbierze najwięcej punktów sławy. Jeżeli będziemy chcieli odnieść zwycięstwo, będziemy musieli często podejmować ryzyko, aby zapisać się na stałe w kartach historii!

Ekspedycja

Gra jest dość prosta i bardzo przyjemna. Gra się szybko, a nauka zasad nie zajmuje dużo czasu. Rzucanie kostkami sprawia, że element losowości jest dość duży, co dodatkowo zwiększa przypływ adrenaliny podczas rozgrywki. Mechanika gry jest przyjemna, sprawiająca, że pozycja ta świetnie sprawdzi się na imprezach i w rodzinnym gronie. Zdobywanie artefaktów i rzucanie kostkami sprawia sporo frajdy, a ładnie i porządnie wykonane grafiki, cieszą oczy podczas rozgrywki. Całość została wykonana porządnie, utrzymana w klimacie Indiany Jonesa i idealnie nadaje się jako familijna rozrywka.

Ekspedycja

„Ekspedycja” jest udaną grą, która dzięki porządnej oprawie graficznej i prostym zasadom może sprawić sporo frajdy w szczególności mniej zaawansowanym graczom. Dobra zabawa w gronie najbliższych gwarantowana. Ta familijna gra przygodowa dostarczy niezapomnianych wrażeń podczas kolejnych, zakrojonych na szeroką skalę poszukiwań przedwiecznych skarbów. Humorystyczne, kolorowe i zabawne ilustracje potrafią rozbawić, a przemierzanie świata w poszukiwaniu drogocennych skarbów staje się pasjonujące jak nigdy dotąd! Gorąco polecam.

Zawartość pudełka:
Plansza obozu
3 płytki wykopalisk
3 plansze wypraw
3 żetony wypraw
30 płytek wyposażenia
12 znaczników wirtualnych kości
30 zegarów
4 kości
16 żetonów map skarbów
27 żetonów artefaktów
12 żetonów zagadkowych artefaktów (dżokerów)
12 odkrywców wraz z podstawkami
8 znaczników graczy
4 płytki wyposażenia początkowego
Instrukcja

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Rebel
Wydawnictwo Rebel
6 komentarzy
Unknown pisze...

Fajna gra :)

Unknown pisze...

Łatwa i dająca wiele możliwości. Godna polecenia dla początkujących planszówkowiczów:].

Unknown pisze...

ładne wydanie

Gerroor Ged pisze...

Zagram w wolnym czasie.

Unknown pisze...

Tyle gier, a tak mało czasu ;)

Unknown pisze...

Gra wyjęta z filmów Indiany Jonesa. Muszę ją mieć!