wtorek, 25 października 2016

Pandemic: Czas Cthulhu

Email Edytuj post

Pandemic: Czas Cthulhu


Pandemic: Czas Cthulhu

Tytuł: Pandemic: Czas Cthulhu
Projektant: Matt Leacock, Chuck D. Yager
Ilustrator: Fred Jordan, Atha Kanaani, Paul Kluka, Chris
Wydawca: Lacerta
Data wydania: 2016
Liczba graczy: 2 - 4 osoby
Wiek graczy: od 14 lat
Czas rozgrywki: ok. 40 minut
Ocena: 5/6


„Pandemic: Czas Cthulhu” to gra kooperacyjna, która przeznaczona jest od dwóch do czterech graczy. Historię oparto na opowiadaniach mistrza grozy, H.P. Lovecrafta. Niepowtarzalny klimat jest jednym z zasadniczych plusów tej pozycji, sprawiający, że od gry wręcz nie będziemy mogli się oderwać. Gra nastawiona jest na kooperację i wszyscy gracze będą zmuszeni do współdziałania w celu odniesienia olśniewającego zwycięstwa lub sromotnej porażki. Samo pudełko prezentuje się nad wyraz ciekawie i mrocznie, zachęcając do sięgnięcia do środka. Musimy jednak uważać, ponieważ możemy uwolnić pradawne zło.

Pandemic: Czas Cthulhu

Ludzkość powoli obraca się w stronę przepastnego szaleństwa. Tylko niewielkiej grupce odkrywców może udać, się ocalić ludzkość od straszliwego losu. Prastare istot zwane Przedwiecznymi budzą się z wiecznego snu, w swoich kosmicznych leżach. Jeżeli się przebudzą i wydostaną z przepastnych więzień, ludzkość czeka chaos i mrok, który popchnie ich w łapska obmierzłego szaleństwa. Rzeczywistość, jaką znamy, przestanie istnieć. Jedynie wybrani, którzy znają prawdę, mogą stawić czoła przedwiecznemu złu. Potężne, złe istoty posiadają swe sługi, które również będą starały się pokrzyżować plany odważnym poszukiwaczom. Kultyści, wraz z mrocznymi mocami wystawią na ciężka próbę poczytalność wybranych, którzy tylko cudem mogą uniknąć dogłębnego szaleństwa...

Pandemic: Czas Cthulhu

Przyjdzie wcielić się nam w postać jednego z badaczy, śmiałka, który stanie w szranki z siłami ciemności. Muszą oni działać wspólnie, jeżeli chcą pokonać Pradawne Zło, Przedwiecznych. Będą musieli zapieczętować cztery bramy, aby uniemożliwić tym samym wydostani się na światło dzienne potężnych i odrażających monstrów. Postacie, które mamy do dyspozycji charakteryzują się różnymi cechami i indywidualnymi umiejętnościami. Mechanika gry jest ciekawa i przypomina wcześniejszą Pandemię. W skład tury wchodzić będą trzy etapy: przeprowadzenia akcji, pozyskiwanie nowych kart wskazówek oraz odsłaniania kart przywołania. Zwycięstwo następuje w momencie zapieczętowania wszystkich czterech bram, a przegrana może nastąpić, jeżeli: wszyscy badacze oszaleją, zabraknie kart wskazówek, nie będzie już Shoggothów oraz Kultystów do zagrania lub obudzi się Przedwieczny Cthulhu.

Pandemic: Czas Cthulhu

„Pandemic: Czas Cthulhu” jest grą niezwykle rozbudowaną, która powinna przypaść do gustu miłośnikom prozy Lovecrafta. Wydanie jest staranne, zadbano o najmniejsze szczegóły i oddano w ręce graczy pozycję naprawdę godną uwagi. Mechanika jak w przypadku Pandemii również jest płynna, zapewniająca czerpanie dużej przyjemności z rozgrywki. Mitologia Lovecrafta dodała całości niepowtarzalnego klimatu, dzięki czemu do tej gry chce się powracać po wielokroć. Gra za sprawą klarownej instrukcji i prostej mechaniki powinna spodobać się weteranom gier planszowych, jak i osobom mniej obeznanym z pozycjami tego typu. Jak najbardziej polecam.

Zawartość pudełka:
Plansza
7 figurek Badaczy
26 figurek Kultystów
3 figurki Shoggothów
4 żetony pieczęci
44 karty wskazówek
12 kart reliktów
24 karty przywołania
7 kart Badaczy
4 karty pomocy
12 kart Przedwiecznych
18 żetonów poczytalności
Kość poczytalności
Instrukcja

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Rebel i Lacerta

Wydawnictwo Lacerta
6 komentarzy
Unknown pisze...

Prezentuje się rewelacyjnie. Uwielbiam prozę Lovecrafta!:).

Sylwia W. pisze...

Może się skuszę, choć cena nieco wysoka ;/

Unknown pisze...

Proste zasady, a zarazem gra dająca sporo możliwości.

Unknown pisze...

Gra jak najbardziej w moim guście.

Unknown pisze...

Ciekawie się zapowiada.

Gerroor Ged pisze...

Zdecydowanie muszę ją zdobyć. Uwielbiam wszystko co związane z Mitologią Cthulhu!.