wtorek, 25 października 2016

Dzieła mistrzów

Email Edytuj post

Dzieła mistrzów


Dzieła mistrzów

Tytuł: Dzieła mistrzów
Projektant: Mike Elliott
Wydawca: REBEL.pl
Data wydania: 2016
Liczba graczy: 2 - 4 osoby
Wiek graczy: od 8 lat
Czas rozgrywki: ok. 15 - 30 minut


„Dzieła mistrzów” autorstwa Mike'a Elliott'a jest to niewielka karcianka, która pozwala wcielić się nam w artystę parającego się tworzeniem falsyfikatów obrazów. Niechlubna profesja pozwala dorobić się sporej ilości pieniędzy i doprowadzić nas do spektakularnego zwycięstwa. Staniemy w szranki o miano najlepszego falsyfikatora obrazów najznamienitszych malarzy. Mona Lisa to, jeden z najbardziej znanych obrazów na całym świecie, a tobie drogi graczy przyjdzie go podrobić. Czy podołasz wyzwaniu i podrobisz dzieła mistrzów?

Dzieła mistrzów

Gracze wcielą się w artystów, którzy chcą zarobić na chleb, tworząc falsyfikaty. Ty i tobie podobni postaracie się stworzyć jak najbardziej wierną kopię najznamienitszych obrazów świata. Wszyscy falsyfikatorzy będą chcieli zgarnąć jak najwięcej pieniędzy dla siebie i skopiować jak największą ilość obrazów. Malarze będą musieli wykazać się nie lada sprytem i szczęściem, jeżeli będą chcieli odnieść sławę i zwycięstwo!

Dzieła mistrzów

Zasady gry są stosunkowo proste i nauczenie się ich nie powinno zająć dużo czasu. Instrukcja została przejrzyście napisana, co dodatkowo sprzyja przy pierwszych rozgrywkach. Jest to pozycja idealna dla osób, które zaczynają swoje pierwsze kroki w planszówkowym świecie. Gracze będą wspólnie pracować nad stworzeniem falsyfikatu. Na środku stołu będzie znajdować się karta, która będzie informować o kolorach oraz potrzebnych farbach do stworzenia danego dzieła. Gracze będą zagrywali karty maźnięcia lub bazgrolenia, które mogą przyczynić się do powstania obrazu lub jego zniszczenia. Podczas kolejnych tur będziemy musieli zdecydować czy mamy szanse na uzyskanie punktów z danego obrazu, czy lepiej go zniszczyć, aby nie zwiększać szansy konkurencji na odniesienie zwycięstwa. Należy uważać również, żeby nie zostać ostatnią osobą, która dokona bazgroła. Dopuszczając się zepsucia wspólnego dzieła, tracimy uzbierane punkty na rzecz innych uczestników gry. Pierwszy z graczy, który zgromadzi, 25$ wygrywa.

Dzieła mistrzów

Rozgrywka przebiega szybko i jest bardzo przyjemna. Wejście w postać fałszerza obrazów niezwykle mi się spodobała, a czas spędzony z grą upłynął niezwykle emocjonująco. Pozycja ta świetnie nadaje się dla początkujących oraz partyjek w rodzinnym gronie. Całość została wykonana naprawdę porządnie, a grafiki, które występują na kartach, są zabawne i starannie wykonane. Rozgrywka daje również sporo możliwości, zmuszając nas do pokombinowania. Czym więcej osób gra tym rozgrywka staje się jeszcze bardziej nieprzewidywalna i co za tym idzie emocjonująca. Regrywalność jest spora, pomimo wielu rozegranych gier. Polecam.

Zawartość pudełka:
25 kart arcydzieł
60 kart maźnięć (po 12 w każdym z 5 kolorów)

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Rebel
Wydawnictwo Rebel
5 komentarzy
Unknown pisze...

Śmieszne grafiki :) Chyba nabędę w niedługim czasie, rodzince powinna się spodobać.

Unknown pisze...

Śmieszna i łatwa. Idealna na niedzielne popołudnie :D

Unknown pisze...

godna uwagi

Unknown pisze...

Super!

Michał Anioł pisze...

Z przyjemnością wcielę się w rolę fałszerza ;].