niedziela, 2 października 2016

Kości Cthulhu

Email Edytuj post

Kości Cthulhu


Kości Cthulhu

Tytuł: Kości Cthulhu
Projektant: Steve Jackson
Ilustrator: Alex Fernandez
Wydawca: Black Monk
Data wydania: 2014
Liczba graczy: 2 osoby
Wiek graczy: od 10 lat
Czas rozgrywki: ok. 10 - 20 minut


Dzięki tej pozycji drogi Graczu, będziesz mógł zmiażdżyć poczytalność swych przeciwników i doprowadzić ich do szaleństwa. Pomogą ci w tym Kości Cthulhu, na których wyryto prastare Znaki Starszych Bogów. Czy uda Ci się pozostać przy zdrowych zmysłach i nie zwariować? Twoi rywale nie omieszkają użyć wszelkich możliwych środków, abyś tylko osunął się na samo mroczne dno, odmętów szaleństwa. Nie zawahają się również ukraść twej poczytalności! Musisz również uważać na oślizgłego i przedwiecznego Cthulhu, który czuwa, aby Was doprowadzić do obłędu.

Kości Cthulhu
Podczas gry będziemy używać dwunasto-ściennej kości, na której wyryto pradawne Znaki. Możemy odbierać innym graczom poczytalność, sami ją tracić lub gdy wypadnie znak Cthulhu wszyscy gracze ją tracą. Rozgrywa jest nastawiona na losowość i dopiero przy większej liczbie graczy zaczyna się robić naprawdę ciekawie. Choć partyjka w dwie osoby również może się udać. Kostka jak i perłowe znaczniki zostały wykonane porządnie, szkoda tylko, że wydawca nie postarał się o lepszy rodzaj pudełka. Choć nie jest to na tyle poważny minus aby przeszkadzał w grze. Pozycja dla miłośników Mitologi Cthulhu obowiązkowa.

Kości Cthulhu

Gra jest kompaktowa, więc możemy ją zabrać praktycznie wszędzie. Rozgrywka przebiega szybko i emocjonująco, co sprawia, że świetnie sprawdza się na imprezach i spotkaniach w rodzinnym gronie. Istnieje możliwość, że wszyscy gracze przegrają i wygra Cthulhu! Co moim zdaniem dodaje całości rozgrywki dodatkowego smaczku. Porządne wydanie i ciekawa mechanika wypadają na plus, zachęcając do rozgrywania kolejnych partii w tą prostą lecz klimatyczną kościankę.

Kości Cthulhu

"Kości Cthulhu" z pewnością spodoba się miłośnikom prozy Lovecrafta. Jest to prosta lecz ciekawa gra, która klimatem i banalnymi zasadami przyciąga do kolejnych partii. Strategi nie ma może tu zbyt wiele, to i tak możemy uwziąć się na jakąś osobę i dołożyć swoje trzy grosze do jej szaleństwa. Gra mieści się w kieszeni, więc będzie dobrym dodatkiem do wycieczki za miasto lub spotkania ze znajomymi. Postarajcie się tylko przy niej nie oszaleć.

Zawartość pudełka:
1 losowego koloru kostkę k12 JUMBO
18 szklanych znaczników i instrukcję

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Black Monk
Wydawnictwo Black Monk
6 komentarzy
Unknown pisze...

Klimat Cthulhu oddany w 100%!

Unknown pisze...

Mała, lekka i przyjemna.

Unknown pisze...

Chętnie zagram:)

Unknown pisze...

Kolejna gra o Mitologi Cthulhu, którą muszę zdobyć. :D

Sylwia W. pisze...

Pozycja obowiązkowa. W szczególności, że cena przystępna ;).

Unknown pisze...

Może sięgnę...