niedziela, 2 października 2016

Kości zombie

Email Edytuj post

Kości zombie


Kości zombie

Tytuł: Kości zombie
Projektant: Steve Jackson
Wydawca: Black Monk
Data wydania: 2014
Liczba graczy: 2+ osób
Wiek graczy: od 10 lat
Czas rozgrywki: ok. 10 minut


Tym razem w moje ręce wpadła niewielka gra kościana wydawnictwa Black Monk. Wcielimy się w spragnionego mózgów i świeżego mięsa zombie, który walczy o przetrwanie. Będziemy musieli się nieźle napracować jeżeli chcemy nie dać się zastrzelić. "Kości zombie" to szybka i nieskomplikowana gra, polegająca na zebraniu większej ilości mózgów niż twoi przeciwnicy. Uważaj! Musisz zdążyć pożreć mózg, zanim ktoś wpakuje Ci kulkę w łeb.

Kości zombie

Przystępując do rozgrywki mamy trzynaście specjalnych kości, które są naszymi ofiarami. Gra skierowana jest co najmniej dla dwóch graczy i nie posiada maksymalnej ich liczby. Do dyspozycji mamy również krotką i klarowną instrukcję, która w łatwy i szybki sposób pozwoli nam zaznajomić się z zasadami gry. Przy użyciu sporej tuby mieszamy kostkami, które są w trzech kolorach. Będziemy mieli za zadnie wyrzucić odpowiednią liczbę mózgów, znajdujących się na ścianach kostek. Gracze kolejno rzucają kostkami, zliczają punkty i podejmują decyzję czy rzucać w kolejnej turze, czy może pominąć kolejkę. Wygrywa ten gracz, który uzyska największą liczbę punktów.

Kości zombie

Gra jest prosta i szybka, rewelacyjnie nadająca się na przerwę w szkole lub przerywnik między bardziej skomplikowanymi tytułami. Pozycję tą wykonano starannie, a grafiki dobrano trafnie, sprawiają posępny i mroczny klimat. Z pozoru prosta gra wymaga również pewnej dozy strategi i planowania. Podczas gry możemy systematycznie, lecz powoli zbierać mózgi lub postarać się zebrać większą ich ilość podczas jednej tury. Po mimo wielu tur, gra nie nudzi. Czym więcej graczy, tym rozgrywa staje się ciekawsza, co za tym idzie doskonale sprawdza się na imprezach.

Kości zombie

"Kości zombie" mile mnie zaskoczyła i dostarczyła sporą ilość śmiechu i dobrej zabawy. Grę mogę polecić osobą zaczynającym swoją przygodę z grami tego typu oraz miłośnikom zombie. Rozgrywa w dużej mierze opiera się na losowości, co nie oznacza, że nie będziemy musieli trochę pogłówkować. Z pewnością jeszcze nie raz po nią sięgnę, w szczególności w przerwach między większymi tytułami. Pora zatem znów wyruszyć, po kolejne mózgi...Arrgh!

Zawartość pudełka:
13 zdobionych kości k6
Instrukcja

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Black Monk
Wydawnictwo Black Monk
4 komentarze
Zakrecona pisze...

Prosta i ciekawa, lubię takie :)

Michał Anioł pisze...

z chęcią zagram

Unknown pisze...

Coś dla mnie. Uwielbiam wszystko co związane z zombie!

Unknown pisze...

Na imprezę jak znalazł;p