niedziela, 2 października 2016

Kamienie elfów Shannary - Terry Brooks

Email Edytuj post

Kamienie elfów Shannary - Terry Brooks


Kamienie elfów Shannary - Terry Brooks

Tytuł: Kamienie elfów Shannary
Autor: Terry Brooks
Cykl: Kroniki Shannary (tom 2)
Wydawnictwo: Replika
Data wydania: lipiec 2016
Liczba stron: 480


"Kamienie elfów Shannary" jest to powieść fantasy z przeniesionego niedawno na ekrany cyklu "Kroniki Shannary", autorstwa Terrego Brooksa. Seria, która ma już praktycznie czterdziestu lat nadal pozyskuje nowych czytelników. Możemy uraczyć również grę, komiks oraz serial telewizyjny. Obecnie autor zaserwował nam już około trzydziestu powieści, które przenoszą nas do magicznego i niebezpiecznego królestwa Shannary.

Przedwieczne drzewo Ellcrys umiera, pogrążając cały świat i wszystkie jej stworzenia w chaosie i śmierci. Cztery Krainy nieustannie atakowane są przez hordy bezlitosnych demonów, które nie znają ni współczucia, ni litości. Starożytne rasy trolli, gnomów, elfów i ludzi muszą stanąć do walki jeżeli chcą przeżyć. Jak zwykle w trudnych czasach muszą zjawić się heroiczni bohaterowie, który ocalą świat od zagłady. Królestwa Shannary błagają o wybaczenie i z pomocą przychodzi im księżniczka Amberle, wojowniczka Eretria oraz półelf Wil Ohmsford. Razem będą musieli stawić czoła przeważającemu przecinkowi i kapryśnemu przeznaczeniu. Bohaterowie muszą doprowadzić do uleczenia się potężnego drzewa, jeśli im się nie uda los wszystkich żyjących istot będzie tragiczny. Zło jednak nie śpi i ogarnięty rządzą zemsty i władzy Dagda Mor nie pozwoli aby pokrzyżowano mu jego plany.

Autor w ciekawy sposób naszkicował postacie, o losach, których czytałem z nieukrywaną ciekawością. Najbardziej polubiłem druida Allanona oraz Eretrię, ich losy interesowały mnie w szczególności. Jest to klasyczne heroic fantasy, które powinno się spodobać fanom gatunku. Ja świetnie się bawiłem podczas czytania, może nie mamy tu za wiele nowatorskich koncepcji, to i tak całość czyta się przyjemnie. Akcja mknie szybko, a wątki fabularne Terry Brooks wykreował ciekawie i z pomysłem.

Powieść wciąga, styl autora jest lekki i bogaty, a mnogość fantastycznych form sprawia, że jest to fantasy przez duże F. Świat jest barwny i różnorodny, przekonując czytelnika, miejscami mamy takie wrażenie jakbyśmy naprawdę tam byli. Różnorodność fany i flory, dobrze przedstawiona historia świata sprawiają, że mamy ochotę poznać to miejsce jeszcze dokładniej. Bitwy również nie zawodzą i czyta się o nich z wypiekami na twarzy. Zakończenie zaskakuje, zachęcając do sięgnięcia po tom kolejny. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Replika:
Wydawnictwo Replika
5 komentarzy
Almead Alrack pisze...

Serial spoko, a po książkę sięgnę z ciekawości.

Yukka Amano pisze...

Zdecydowanie moje klimaty! Elfy, magia i szybka akcja.

Ania Lenna pisze...

Bardzo ładna okładka:)

Cresto Mix pisze...

chętnie przeczytam.

Wiktor Zwycięzca pisze...

Ciekawa recenzja. Odnotowuję na liście do przeczytania :).