poniedziałek, 12 września 2016

Spacer po Wenecji - Lucy Gordon, India Grey

Email Edytuj post

Spacer po Wenecji - Lucy Gordon, India Grey


Spacer po Wenecji - Lucy Gordon, India Grey

Tytuł: Spacer po Wenecji
Autor: Lucy Gordon, India Grey
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 3 sierpnia 2016
Liczba stron: 448


Klimat słonecznych Włoch i Wenecji przepełnia powieść, zabierając czytelników w niezapomnianą i emocjonującą podróż. "Spacer po Wenecji" autorstwa Lucy Gordon i Indiany Grey zapewnia czytelnikom lekturę łatwą i lekką, przepełnioną płomiennym i żarliwym uczuciem. Poznajmy młode, wyzwolone kobiety, które poznają co to znaczy gorąca miłość i niezapomniana przygoda. Trzy opowiadania pełne tajemnic i zagadek nie raz zaskoczą podczas czytania.

Wenecja z pozoru kolorowa i pełna atrakcji skrywa również swoje mroczne sekrety. Poznajemy losy Heleny i Salvatore, Pietro i Ruth oraz Lorenzo i Sary, bohaterów, którzy spotykają się w trudnym momentach swojego życia, podczas których obudzi się między nimi płomienne uczucie. Ich spokojne życie zamieni się w emocjonującą przygodę, która nie wiadomo dokąd morze ich zabrać. Decyzje jakie podejmą zmienią ich życia raz na zawsze.

Opowiadania utrzymane są w romantycznym klimacie, podszyte wątkami, które przepełniają liczne intrygi i spiski. W książce to Wenecja wysuwa się na pierwszy plan, a opisy miasta zostały potraktowane bardzo drobiazgowo i szczegółowo. Barwne i kolorowe miasto przepełnione jest mrocznymi uliczkami i zaułkami, które kryją wiele niebezpieczeństw. Opisy licznych domostw czy palazzo sprawiły, że lektura tylko na tym zyskała i stała się bardziej wiarygodna. Czasami podczas lektury możemy odnieść wrażenie jakbyśmy naprawdę tam byli. Wątki fabularne jak i opisy otoczenia przypadły mi do gustu i czytałem o nich z przyjemnością. Historie zostały opisane o rożnych porach roku, co dodatkowo pozwala cieszyć się bardziej urozmaiconą lekturą. Autorkom udało się ukazać Wenecję, taką jaką jest, a dodatkowo przedstawić kilka wciągających historii.

Plastycznie naszkicowane losy bohaterów wciągają i nie pozwalają się nudzić podczas czytania. Podczas lektury przeniesiemy się do Wenecji, popływamy gondolą czy poznamy nieco bliżej odbywający się tam karnawał. Fabuła jest lekka i przyjemna, typowa, dla pozycji tego typu. Niemniej jednak lektura jest przyjemna i pozwala spędzi kilka miłych chwil z książką. Polecam fanom romansów i miłośnikom Wenecji.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu HarperCollins Polska:

Wydawnictwo  Harper Collins
5 komentarzy
Zakrecona pisze...

Mam na nią chrapkę już od pewnego czasu.

Koletea Mims pisze...

Zaintrygowałeś mnie swoją recenzją...

Paula Jagoda pisze...

lubię romanse więc może po nią sięgnę

Anne Heronton pisze...

Może kiedyś przeczytam.

Annetta Zygiel pisze...

Książka wydaje się naprawdę interesująca, chętnie przeczytam historie rozgrywające się w malowniczej Wenecji:).