poniedziałek, 12 września 2016

Dobrana para - Stephanie Laurens

Email Edytuj post

Dobrana para - Stephanie Laurens


Dobrana para - Stephanie Laurens

Tytuł: Dobrana para
Autor: Stephanie Laurens
Cykl: Saga Rodu Cynsterów (tom 3)
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 10 sierpnia 2016
Liczba stron: 384


Stephanie Laurens pokazała w swojej książce, że potrafi tworzyć ciekawe opisy i barwnych bohaterów. "Dobrana para" jest typową historią o miłości, która może wydać się niektórym czytelnikom banalna, jednak potrafi, ku zaskoczeniu, miejscami zszokować i zaciekawić. "Saga Rodu Cynsterów" wciągnęła mnie na dobre i po raz kolejny dałem się porwać twórczości autorki, która z każdym kolejnym tomem popisuje się coraz lepszym warsztatem literackim.

Przenosimy się do Szkocji XIX wiek, gdzie poznajemy Niniver Carrick, kruchą kobietę, która musi zmagać się z wieloma życiowymi trudnościami, po śmierci ojca. Kobieta postanawia, że zapewni klanowi rozkwit, dlatego odprawia wszystkich adoratorów, którzy starają się o jej względy. Niestety przychodzi taki moment, że Niniver potrzebuje pomocy Marcusa Cynstera. Mężczyzny, z którym zna się od dzieciństwa i od bardzo dawna zabiega o jej względy. Jednak aby udało mu się przekonać do siebie ukochaną będzie musiał pokonać wiele przeciwności losu, które staną mu na drodze.

Zaserwowana przez autorkę historia zaciekawia, barwną historią i wątkiem kryminalnym. Lektura jest lekka i przyjemna, sprawiająca, że książkę wręcz się pochłania. Stephanie Laurens spisała się doskonale i oddała w ręce czytelników pozycję dopracowaną i wciągającą. Jest to kolejny tom cyklu, który pokazuje dokładniej losy rodu Cynsterów, z przyjemnością po raz kolejny o nich przeczytałem. Miłość i honor przeplatają się z rodzinnymi intrygami sprawiając, że lektura emocjonuje. Z pewnością sięgnę po kolejny tom cyklu, gdyż stwierdzam, że warto.

"Saga Rodu Cynsterów " po raz kolejny mnie wciągnęła w meandry rodzinne, które z każdym kolejnym tomem nabierają tempa. Autorka nie raz mnie zaciekawiła, opisując barwnie sceny wycieczki konnej czy seksu. Język jest barwny i bogaty, a wątki fabularne potrafią nie raz zaskoczyć. Jeżeli potrzebujecie lektury, która jest lekka i szybko się czyta, ta pozycja jest akurat dla Was. Nie raz można się wzruszyć i zaciekawić, a szybka akcja i barwni bohaterowie tylko w tym pomigają.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu HarperCollins Polska:

Wydawnictwo  Harper Collins
3 komentarze
Myukki - Chan pisze...

koniecznie muszę ją zdobyć;)

Madziak M.S. pisze...

Zapowiada się bardzo ciekawa lektura :D

Magda Wróblewska pisze...

Jestem niezmiernie zainteresowana i zaciekawiona tą książką.