środa, 10 sierpnia 2016

Holmes: Sherlock & Mycroft - Diego Ibanez

Email Edytuj post

Holmes: Sherlock & Mycroft - Diego Ibanez


Holmes: Sherlock & Mycroft - Diego Ibanez

Tytuł: Holmes: Sherlock & Mycroft
Projektant: Diego Ibanez
Ilustrator: Pedro Soto
Wydawca: REBEL.pl
Data wydania: 2016
Liczba graczy: 2 osoby
Wiek graczy: od 10 lat
Czas rozgrywki: ok. 30 minut


"Holmes: Sherlock & Mycroft" jest to gra z ciekawą mechaniką i kolorowymi, ślicznymi grafikami. Znajdziemy w niej wiele ciekawych i innowacyjnych rozwiązań, które wciągną nas na długi czas rozgrywek. Będziemy mogli wpływać na postacie występujące w grze, co będzie skutkować choćby negatywną interakcją poprzez blokowanie przeciwnikowi kolejnej rundy ulubionego bohatera. System punktacji został ciekawie wymyślony, a zbieranie różnorodnych kart dostarcza wiele emocji oraz punktów zwycięstwa. Jest to doskonała gra dla dwóch graczy, gdzie trzeba cały czas mieć się na baczności i nie dać się podejść.

Holmes: Sherlock & Mycroft - Diego Ibanez

Londynem wstrząsnął wielki wybuch, w Pałacu Westminsterskim wybuchła bomba. Aresztowano podejrzanego, którym był niejaki Michael Chapman, młody robotnik, którego powiązano z ruchami anarchistycznymi. Rodzina podejrzanego pewna, że Michael Chapman jest niewinny wynajmuje prywatnego detektywa Sherlocka Holmesa. Z ramienia korony sprawą tą zajmuje się Mycroft Holmes, brat Sherlocka. Któremu z najgenialniejszych umysłów uda się rozwikłać tą skomplikowaną i podejrzaną sprawę, która wstrząsnęła całym Londynem?

Holmes: Sherlock & Mycroft - Diego Ibanez

Rozgrywka trwa siedem tur, które odpowiadają siedmiu dniom prowadzonego śledztwa. Na ulicach Londynu, każdego dnia detektywi poznają postacie zaczerpnięte wprost z książek Artura Conana Doyla. Co jest dodatkowym smaczkiem dla fanów książek o jednym z najbardziej znanych detektywów. Gracze mają do dyspozycji po trzy żetony akcji, które będą musieli umiejętnie rozdysponować pomiędzy licznymi postaciami. Biorąc pod uwagę ich zdolności specjalne. Ważną informacją jest to, że postacie są umieszczane losowo, co sprawia, że każda gra jest unikatowa. Chęć kolejnych potyczek jest cały czas duża i kolejne gry wcale nie są nudę. Rozgrywka wymaga sporego planowania ruchów z wyprzedzeniem oraz przewidywania poczynań przeciwnika.

Holmes: Sherlock & Mycroft - Diego Ibanez

"Holmes: Sherlock & Mycroft" sprawiła mi sporo frajdy i świetnie się bawiłem podczas rozgrywek. Jest to znakomita pozycja wykonana z dbałością o najmniejsze szczegóły. Elementy gry wykonano starannie, mechanika jest dopracowana, a instrukcja klarowna. Gra jest szybka, lecz nie nudzi się nawet po wielu partiach co jest zasadniczym plusem tej pozycji. Wymaga myślenia i planowania, co zmusza to konstruowania kolejnych planów i taktyk w przypadku przegranej. Polecam.

Zawartość pudełka:
plansza
6 znaczników akcji
12 kart postaci
52 karty wskazówek
24 znaczniki śledztwa
3 karty opcjonalne
instrukcja

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Rebel
Wydawnictwo Rebel
4 komentarze
Unknown pisze...

Bardzo fajna pozycja.

Unknown pisze...

Może być interesująca:).

Unknown pisze...

Chyba się na nią połaszczę :)

Unknown pisze...

muszę ją mieć!