środa, 10 sierpnia 2016

Hook! - Marco Teubner

Email Edytuj post

Hook! - Marco Teubner


Hook! - Marco Teubner

Tytuł: Hook!
Projektant: Marco Teubner
Wydawca: Lacerta
Data wydania: 2016
Liczba graczy: 3 - 6 osób
Wiek graczy: od 8 lat
Czas rozgrywki: ok. 25 minut


"Hook!" przenosi nas w świat rządnych skarbów piratów, którzy zrobią wszystko aby się obłowić. Piraci potrafią się nieźle zabawić, a jedną z ich ulubionych rozgrywek jest strzelanie do siebie z ogromnych armat. Zabawa ta nie należy do najbezpieczniejszych, a może wygrać jedynie najszybszy i najsprytniejszy pirat. Ahoj! I podajcie kolejną butelkę rumu!

Hook! - Marco Teubner

Walka posiada banalnie proste zasady. Strzelamy do siebie z armat i łapiemy przy tym największą ilość przestraszonych papug jaką tylko zdołamy. Musimy jednak uważać, gdyż Czarny Pirat również jest rządny krwi i może nam łatwo pokrzyżować plany. Bez różnicy czy jesteś marynarzem czy piratem. Po odniesionych ranach przyjdzie pora na ulżenie sobie w cierpieniu i wychylenie buteleczki rumu. Pamiętaj, aby na koniec rundy posiadać jak największą ilość papug!

Hook! - Marco Teubner

Nie zawiodłem się sięgając po ta grę, jest szybka i kolorowa, sprawiająca, że można się przy niej świetnie bawić. Piracki klimat jest jak najbardziej wyczuwalny i uprzyjemnia czas spędzony z tą pozycją. Prostych zasad można nauczyć się w szybkim tempie, w grę mogą zagrać nawet osoby, które nie mają zbytnio doświadczenia w planszówkach. Kolorowe grafiki, klarowna instrukcja sprawiają, że gra świetnie sprawdza się na imprezach jak i w rodzinnym gronie. Dobra zabawa przeplatana salwami śmiechu gwarantowana.

Hook! - Marco Teubner

"Hook!" spodobała mi się od samego początku, spędziłem przy niej przyjemnie czas i setnie się uśmiałem. Rewelacyjnie nadaje się do rozgrywek w rodzinnym gronie, nawet najmłodsi gracze mogą spróbować w niej swoich sił. Gwarantuję, że nauczą się jej w mik i będą nalegać na rozegranie kolejnych potyczek. Rysunki są kolorowe, wykonane z dbałością, zachęcając do kolejnych gier. Instrukcja jest prosta i czytelna, dlatego gracze, nawet najmłodsi szybko mogą się nauczyć zasad. Potyczki są bardzo szybkie i nie sposób znaleźć czasu na nudę. Czym więcej osób zasiądzie do gry tym robi się weselej i ciekawiej. Emocje co i rusz sięgają zenitu, a dobra zabawa szybko się rozkręca. Serdecznie polecam.

Zawartość pudełka:
6 kart obrażeń
96 kart celów
18 kart z otworami po kulach armatnich
54 żetony kul armatnich
1 karta z kompasem
5 kart podsumowania zasad
1 instrukcja

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Rebel i Lacerta

6 komentarzy
Unknown pisze...

gra również przypadła mi do gustu

Unknown pisze...

Ładne wydanie. Dopracowane i ciekawe.:)

Unknown pisze...

Chyba się na nią połaszczę.

Unknown pisze...

Super gra, emocjonująca i świetna na imprezy.

Unknown pisze...

Gra zdecydowanie dla mnie :D

Unknown pisze...

Jak najbardziej godna uwagi pozycja.