środa, 10 sierpnia 2016

Królowie Dary - Ken Liu

Email Edytuj post

Królowie Dary - Ken Liu


Królowie Dary - Ken Liu

Tytuł: Królowie Dary
Autor: Ken Liu
Cykl: Pod sztandarem Dzikiego Kwiatu (tom 1)
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 27 kwietnia 2016
Liczba stron: 592


"Królowie Dary" jest to pierwsza część cyklu „Pod sztandarem Dzikiego Kwiatu” autorstwa Kena Liu. Lektura wręcz obowiązkowa dla miłośników fantastyki, którzy cenią sobie wartką akcję i bohaterów z krwi i kości. Powieść jest poprowadzona misternie i wielowątkowo dzięki czemu czyta się ją naprawdę rewelacyjnie. Duch Orientu jest tu mocno wyczuwalny sprawiając, że całość prezentuje się ciekawie i wciągająco. Historia porwała mnie już od pierwszej strony, dzięki licznym intrygom, spiskom i wartkiej akcji.

Sprawiedliwość przybiera różne oblicza podczas trwania rewolucji. Dobitnie się o tym przekonali przebiegły i beztroski Kuni Garu oraz poukładany i waleczny Mat Zyndu. Dzieli ich niemal wszystko, również podejście do tego w jaką stronę powinien zmierzać ich kraj. Przyjaźń, która się pomiędzy nimi zawiązała będzie poddana ogromnej próbie. Po obaleniu panującej władzy, będą musieli wybrać jaką pójść drogą. Podążyć za własnymi wizjami sprawiedliwości czy połączyć siły we wspólnej walce...

Książkę czytałem z wypiekami na twarzy i świetnie się bawiłem podczas czytania. Powieść napisana z ogromnym rozmachem i pomysłowością, nie pozwala się nudzić ani przez moment. Orientalny klimat dodaje całości smaczku i sprawia, że ciągle mamy ochotę na więcej. Starożytne kultury, legendy i tradycje zostały opisane ciekawie i realistycznie. Bohaterowie z krwi i kości przekonują do siebie i dają się lubić. Wciągnąłem się w ich losy i śledziłem je z dużą ciekawością. Liczne spiski i intrygi na najwyższych szczeblach imperialnej władzy potrafią nie raz zaskoczyć. Wątki fabularne zostały wykreowane ciekawie i z pomysłem, zaskakując nie raz podczas lektury. Rozterki psychiczne bohaterów również nie nudzą, dodając tylko głębi przedstawionej opowieści. Wielkie rywalizacje, ambicje i bitwy rozgorzeją z ogromną mocą na kartach niniejszej powieści.

"Królowie Dary" czyta się bardzo szybko, głownie za sprawą szybkiej akcji i niesztampowych zwrotów fabularnych. Akcja, tempo i brak nudy to zasadnicze plusy tej pozycji. Intrygi zaskakują, pojedynki zostały opisane brawurowo i ciekawie, a bohaterowie zdają się być z krwi i kości. Język autora jest bogaty i barwny, sprawiający, że całość czyta się niezwykle przyjemnie. Zakończenie potrafi zaskoczyć, dając lekką dozę niedosytu i chęć na dalszą dawkę lektury. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Sine Qua Non:

5 komentarzy
Zakrecona pisze...

Z pewnością przeczytam.

Michał Adamowicz pisze...

Przeczytane, naprawdę warto.

Leluch Poleluch pisze...

Zapowiada się interesująco :D

Vigrio Salza pisze...

Kusząca recenzja, kusząca. Coraz bardziej skłaniam się w stronę tej pozycji.

Neris Iko pisze...

Jak wpadnie mi w ręce to na pewno przeczytam.