czwartek, 16 czerwca 2016

Szeregowy Pingwin - Bruno Cathala, Matthieu Lanvin

Email Edytuj post

Szeregowy Pingwin - Bruno Cathala, Matthieu Lanvin


Szeregowy Pingwin - Bruno Cathala, Matthieu Lanvin

Tytuł: Szeregowy Pingwin
Projektant: Bruno Cathala, Matthieu Lanvin
Ilustrator: Remy Tornior
Wydawca: REBEL.pl
Data wydania: 2016
Liczba graczy: 2 - 5 osób
Wiek graczy: od 7 lat
Czas rozgrywki: ok. 20 minut


"Szeregowy Pingwin" to zabawna gra, dzięki której wcielimy się w pingwiny, które chcą opanować świat. Gra z pozoru prosta po dłuższym zaznajomieniu się z grą okazuje się nieco bardziej skomplikowana. Podczas gry będziemy musieli postarać się zapanować nad obszarem, który nie tak łatwo będzie kontrolować. Jest to gra karciana, która po mimo swojej prostoty potrafi wciągnąć na dłuższy czas. Sympatycznie wykonana z kolorowymi grafikami stanie się prawdziwą perełką wśród nie tylko młodszych graczy. Ponieważ z własnego doświadczenia wiem, że i starsi gracze wręcz nie mogą się od niej oderwać.

Szeregowy Pingwin - Bruno Cathala, Matthieu Lanvin

Pingwiny mają spory kłopot, ponieważ na biegunie robi się coraz cieplej. Ich dom kurczy się coraz szybciej dlatego te małe, sprytne istoty muszą wyruszyć na podbój świata. Czas szybko ucieka dlatego nie ma chwili do stracenia! Wybierz swoje najlepsze pingwiny i wyznacz im zadania, jedni będą kontrolować najważniejsze strefy: Pustynię, Miasto, Dżunglę, Antarktydę oraz...Księżyc. W tym samym czasie kolejne pingwiny będą sabotować plany twojego rywala. Nie zwlekaj i ruszaj na podbój świat ponieważ czas ucieka!

Szeregowy Pingwin - Bruno Cathala, Matthieu Lanvin

Podczas rund gracze muszą decydować, które karty oddać przeciwnikom, a które zachować dla siebie. Później z posiadanych kart zagrywamy jedną i uzyskujemy dodatkowe wpływy oraz punkty. Oczywiście jeżeli na ręku posiadamy jeszcze karty należące do zajętego obszaru. Kłopot zaczyna się w chwili gdy przychodzi nam zdecydować czy zagrać kartę dominacji co pomoże nam zwiększyć szansę na kontrolę danego obszaru. Czy może jednak zostawić ją na ręku aby mieć dużą ilość punktów ryzykując tym samym, że nie uda się go przejąć. Dylemat jest trudny dlatego trzeba wykazać się umiejętnością przewidywania i planowania z wyprzedzeniem. Należy również przewidywać ruchy innych graczy ponieważ bez tego mamy marne szanse na zwycięstwo. Zatem wyrusz ze swoimi pingwinami na podój świata i nie przebieraj w środkach aby osiągnąć swój cel. Zwycięstwo!

Szeregowy Pingwin - Bruno Cathala, Matthieu Lanvin

"Szeregowy Pingwin" jest grą prostą jednak dostarczającą sporej dawki dobrej zabawy. Pozycja ta doskonale sprawdza się na imprezach oraz w gronie rodzinnym. Czas podczas gry upływa szybko, a liczne salwy śmiechu sprawiają, że gra jest jak najbardziej udana. Solidne pudełko i kolorowe grafiki świadczą o dbałości wykonania, a klarowna mechanika tylko zachęca do rozgrywania kolejnych gier. Podczas partii trzeba nieźle pogłówkować, co tylko daje dużą satysfakcję z wygranej potyczki. Przechytrz innych współgraczy, knuj i kombinuj, a wraz z twoimi pingwinami opanujesz świat. Jak najbardziej polecam.

Zawartość pudełka:
90 kart
instrukcja

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Rebel
Wydawnictwo Rebel
5 komentarzy
Unknown pisze...

Może być ciekawa :)

Unknown pisze...

Coś nowego i trochę innego, warto poświęcić jej uwagę.

Unknown pisze...

sprawdza się na imprezach

Unknown pisze...

Wciągająca i innowacyjna :D.

Unknown pisze...

Lubię tego rodzaju gry więc z pewnością sięgnę.