środa, 27 kwietnia 2016

Dwanaście minut miłości. Opowieść o Tangu - Kapka Kassabova

Email Edytuj post

Dwanaście minut miłości. Opowieść o Tangu - Kapka Kassabova


Dwanaście minut miłości. Opowieść o Tangu - Kapka Kassabova

Tytuł: Dwanaście minut miłości. Opowieść o Tangu
Autor: Kapka Kassabova
Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 3 lutego 2016
Liczba stron: 320


"Dwanaście minut miłości. Opowieść o Tangu" opowiada w elegancki i zmysłowy sposób o jednym z najbardziej emocjonujących i porywających tańców na świecie. Kapka Kassabova zabiera nas do świata gdzie uczucia i zmysły grają pierwsze skrzypce. Namiętny taniec odgrywa tu ogromną rolę, a autorka posługuje się językiem bogatym i obrazowym. Z przyjemnością wsiąknąłem w lekturę, która porwała mnie do ostatniej strony.

Kapka Kassabova w niezwykle porywający sposób pisze o tańcu, który stał się dla niej niemal sposobem na życie. Jest to historia tanga spisana w obrazowy i realistyczny sposób. Autorka wciągnęła mnie w opisywaną historię toczącą się na niemal rozpalonym do czerwoności parkiecie. Z pasją i zapałem opisuje taneczne przygody, które pochłaniają niemal całe dnie. Pot i łzy mieszają się razem na parkiecie, a ogromna pasja i miłość prawdziwego tanguero do tanecznej ekstazy jest ogromna i nieporównywalna z niczym innym na świecie.

Jest to opowieść o podróżach po całym świcie, pasji oraz wielu wyrzeczeniach. Kapka przedstawia nam pozycję wielowątkową, która nie stroni od skrajnych emocji i historii. Tango to niemal religia, która zawładnęła wieloma tancerzami na całym świecie. Godziny spędzone na salach treningowych okupione są wieloma kontuzjami i odciskami. Jednak dla autorki są to poświęcenia warte swej ceny. Taneczne uniesienia zabierają nas wgłąb egzotycznego świata, który może zgłębić każdy z nas. Oczywiście jeżeli włoży w to odpowiednio dużo serca i pracy. Nie zabraknie tu szybkiej akcji, miłości, śmierci i licznych pragnień. Kapka Kassabova zabiera nas do wyjątkowego świata, w podróż, która potrafi odmienić ludzkie życie.

"Dwanaście minut miłości. Opowieść o Tangu" miło mnie zaskoczyła i sprawiła, że zupełnie inaczej teraz patrzę na tango i ludzi, którzy ten taniec pokochali. Historia potrafi wstrząsnąć czytelnikiem i nie sposób się od niej oderwać. Całość pisana jest ciekawą i barwną prozą, która sprawiła, że przez lekturę wręcz przemknąłem. Z pewnością jeszcze nie raz sięgnę do książek autorki. Tango jest zmysłowym i fascynującym stylem tańca, który potrafi wykrzesać z ludzi dotąd nieodkryte pokłady emocji i witalności. Polecam!

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Świat Książki:

swiatksiazki
4 komentarze
Anne Heronton pisze...

Rewelacyjna książka, musi być moja!

Lejko Buuka pisze...

Chyba się na nią skuszę.

Gerroor Ged pisze...

Skoro tyle osób zachwala to chyba warto się z nią zapoznać ;)

Allek Gonrovi pisze...

Z pewnością przeczytam :D