środa, 27 kwietnia 2016

Białe kłamstewka - Lesley Lokko

Email Edytuj post

Białe kłamstewka - Lesley Lokko


Białe kłamstewka - Lesley Lokko

Tytuł: Białe kłamstewka
Autor: Lesley Lokko
Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 13 stycznia 2016
Liczba stron: 656


"Białe kłamstewka" to powieść autorstwa Lesley Lokko, która wciągnęła mnie od pierwszej strony. Książkę czyta się lekko i przyjemnie, a wątki fabularne potrafią nie raz zaskoczyć. Bohaterowie potrafią wzbudzić sympatię, dzięki czemu lektura bardziej wciąga. Trzy zupełnie różne od siebie kobiety, przyjaciółki, których losy przeplatają się i emocjonują do ostatniej strony. Czy ich więź utrzyma się? Czy zwycięży jednak zdrada i kłamstwo?

Trzy przyjaciółki, Rebecca, Annick i Tash znają się od dzieciństwa. Jako młode dziewczyny zwierzały się sobie i spędzały razem dużo czasu. Jednak dorosłe życie wszystko komplikuje i pojawiają się między nimi zgrzyty i nieporozumienia. Połączenie dorosłego życia z przyjaźnią z dzieciństwa nie jest prostą sprawą. Gdy czas je rozdziela nadal myślą o sobie i po mimo wielu nieporozumień starają się aby dawna więź nie zatarła się w odmętach czasu.

Książka Lesley Lokko jest przyjemną lekturą, która nie raz potrafi wzbudzić chwilę zastanowienia. Lekki i barwny język autorki sprawia, że powieść czyta się szybko. Liczne burzliwe wątki bohaterek czyta się z zapartym tchem, a autorka nie szczędzi im trudności i konieczności dokonywania ciężkich wyborów. Lokko sprawnie opisuje malownicze scenerie i złożone charaktery bohaterek. Jest to romans połączony z dramatem, który czyta się jednym tchem. nie zabraknie tu również elementów historycznych czy politycznych, które również dodają ciekawego kolorytu fabule. Z pewnością sięgnę po kolejną książkę autorki, ponieważ stwierdzam, że na prawdę warto.

"Białe kłamstewka" to rewelacyjna powieść, pełna barwnych postaci i malowniczych opisów. W książce można się po prostu rozpłynąć i zatracić, zapominając o otaczającym świecie. Czas poświęcony lekturze można zaliczyć do udanych i nabrać ochoty na kolejne pozycje z pod pióra autorki. Okładka przyciąga wzrok, a zawartość pozostaje z czytelnikiem na długo po odłożeniu książki. Lesley Lokko stawia przed czytelnikiem liczne pytania, dając częstokroć niejednoznaczne odpowiedzi. Jeżeli macie ochotę na książkę barwną, która zagwarantuje Wam miło spędzony czas, to zachęcam do przeczytania. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Świat Książki:

swiatksiazki
7 komentarzy
Yuri Ossaka pisze...

Świetna pozycja. Pełna barwnych bohaterów i ciekawych wątków fabularnych.

L.V.V. Sasha pisze...

Jestem otwarty na każdy gatunek, więc może się skuszę.

Myukki - Chan pisze...

Czytałam fragment tej książki i zrobiła na mnie dobre wrażenie, dam jej szansę, za jakiś czas.

Madziak M.S. pisze...

chętnie przeczytam.

Zakrecona pisze...

na pewno się na nią połaszczę

Vigrio Salza pisze...

Zapowiada się interesująco.

Koletea Mims pisze...

Zapisuję na listę do przeczytania :)