wtorek, 26 kwietnia 2016

Zaginiona sukcesorka - Tui T. Sutherland

Email Edytuj post

Zaginiona sukcesorka - Tui T. Sutherland


Zaginiona sukcesorka - Tui T. Sutherland

Tytuł: Zaginiona sukcesorka
Autor: Tui T. Sutherland
Cykl: Skrzydła ognia (tom 2)
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 16 marca 2016
Liczba stron: 303


"Zaginiona sukcesorka" to drugi tom z syklu Skrzydła ognia autorstwa Tui T. Sutherland. Powracamy do świata smoków, gdzie spełnienie odwiecznej przepowiedni ciągle wisi w powietrzu. Kraina Pyrrii nadal ogarnięta jest wojną, gdzie młode smoki zmagają się z licznymi przeciwnościami losu. Królestwo Morskoskrzydłych ogarniają spiski i intrygi i nikt nie może się czuć bezpieczny. Śmierć czyha, za każdym rogiem. Autorka po raz kolejny zabiera nas do magicznego świata, gdzie wszystko jest możliwe.    

Smoki żyjące w morzu w końcu jednoczą się po długim czasie rozłąki. Tsunami powraca do Morskoskrzydłych i nie długo cieszy się upragnionym spokojem i odpoczynkiem. Wojna w Pyrrii nadal wisi w powietrzu, a smoczęta przeznaczenia nie wiedzą w jaki sposób mogą zaradzić nadciągającemu kataklizmowi. Skrytobójcy czają się w ukryciu, a śmierć może dosięgnąć, każdego nawet w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Znów nad Tsunami wisi widmo rozłąki z przyjaciółmi, którym w dodatku, w każdej chwili grozi śmierć. Czy smoczętom przeznaczenia uda się powstrzymać krwawą wojnę i nie dopuścić aby okrutny los ich rozdzielił?      

Kolejne losy smocząt przeznaczenia przypadły mi do gustu i świetnie się bawiłem podczas czytania. Perypetie Tsunami emocjonują i wciągają do ostatniej strony. Przygody młodej smoczycy wprowadzają wątki dojrzewania i kontaktów dzieci z rodzicami. Autorce udało się ciekawie to opisać, lekko się czyta, a morał powinien trafić nawet do młodszego czytelnika. Tsunami jest postacią budząca zaufanie, losy której nie nudzą ani przez moment. Sutherland jest jedną z moich ulubionych autorek książek dla młodzieży. Nie zawiodłem się na lekturze tej pozycji i z pewnością sięgnę po kolejne tomy cyklu. Całość czyta się lekko, a przedstawiony świat jest barwny i ciekawy. Bohaterowie zostali stworzeni realistycznie, a zaskakujące wątki fabularne są tym co przyciąga do lektury. Powieść wciąga do ostatniej strony nie zostawiając miejsca na nudę. Zakończenie potrafi zaskoczyć i daje zachętę na kolejną dawkę lektury w następnym tomie.
    
"Zaginiona sukcesorka" to książka lekka, która pełna jest momentów trzymających w napięciu. Barwny język i wielowątkowa akcja sprawia, że z książką nie można się nudzić. Pomysł został dobrze wykorzystany, a postać Tsunami przyciąga do czytania. Jest to bardzo udana kontynuacja, która w bardzo ciekawy sposób zaznajamia czytelnika z kolejnymi ciekawostkami ze świata Pyrrii. Lektura powinna spodobać się głównie młodszym czytelnikom, chociaż i starsi powinni się przy niej świetnie bawić. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom i oby był równie udany. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Mag:

 Wydawnictwo Mag
6 komentarzy
Vigrio Salza pisze...

Nie znam autora ale z ciekawości sięgnę.

Majka Lato pisze...

Okładka jest cudowna, a i treść bardzo zachęca ;)

Anne Heronton pisze...

Muszę przeczytać.

Yuri Ossaka pisze...

Chętnie zapoznam się z tą powieścią, bardzo ciekawa okładka.

L.V.V. Sasha pisze...

Przeczytałem i mogę polecić. Szybka akcja i brak nudy:)

Anonimowy pisze...

przeczytałam i polecam