poniedziałek, 22 lutego 2016

Śmierć Jaśniepanu! - D. Brad Talton, Jr.

Email Edytuj post

Śmierć Jaśniepanu! - D. Brad Talton, Jr.


Śmierć Jaśniepanu!

Tytuł: Śmierć Jaśniepanu!
Projektant: D. Brad Talton, Jr.
Wydawca: CUBE
Data wydania: 2016
Liczba graczy: 4 - 8 osób
Wiek graczy: od 13 lat
Czas rozgrywki: ok. 45 minut


"Śmierć Jaśniepanu!" jest grą wieloosobową, zawierającą wiele zabawnych i emocjonujących elementów. Zmysł taktyczny, negocjacyjny oraz żyłka hazardzisty na pewno się przydadzą. Gra da nam możliwość wcielenia się w liczne postacie z dworu potężnego władcy. Jak zwykle dworzanie knują liczne spiski i intrygi przeciwko władcy jak i przeciwko sobie. Tym samym sprawiając, że nikt nie może się czuć bezpiecznie. Czym lepsza umiejętność manipulowania i knucia, tym większa szansa na odniesienie zwycięstwa. Ten komu uda się ta sztuka i wyeliminuje konkurencję zostanie Jaśniepanem.

Śmierć Jaśniepanu!

Bycie Jaśniepanem nie jest takie łatwe jak by się mogło z pozoru wydawać. Dworzanie ciągle tylko knują i spiskują jak by to strącić panującego władcę i zająć jego miejsce. Wszyscy chcą mieć wpływy i bogactwa tylko dla siebie i nie przebierają w środkach aby je posiąść. Dlatego obecnie panujący Jaśniepan również nie przebiera w środkach aby pozostać przy władzy. Jednym z pomocników, każdego rządzącego jest kat, który pomaga uporać się z nieprzychylnymi dworzanami. Komu uda się strącić z tronu obecnie panującego Jaśniepana i objąć królestwo w panowanie? Jednak należny uważać na zdrajców czających się za każdym rogiem.

Śmierć Jaśniepanu!

Rozgrywka w Śmierć Jaśniepanu jest emocjonująca, okraszona mrocznym humorem. Podczas gry mamy do wyboru czy stać się Jaśniepanem czy jednym z jego podwładnych. Mamy do wyboru choćby: generała, giermka, rycerza czy pospolitego wieśniaka. Wśród kart krąży karta kata, która z rozkazu Jaśniepana będzie eliminowała innych graczy z gry. Możemy korzystać z umiejętności zawartych na kartach lub z kart spisku. Gracze będą starać się za wszelką cenę zabić bezlitosnego despotę. Nie przebierając w środkach. W puli kart są również karty buntu, przyznawania się do winy oraz karta przekazująca kata o jedno lub kilka pól. Co sprawia, że choć na moment możemy odegnać od siebie widmo śmierci. Tura dobiega końca w momencie gdy umiera Jaśniepan lub wszyscy inni gracze. Rozgrywkę można uznać za zakończoną w momencie gdy jeden z graczy uzbiera trzydzieści monet.

Śmierć Jaśniepanu!

"Śmierć Jaśniepanu!" wciąga i dostarcza dobrej zabawy, nie nudząc przy wielu rozegranych potyczkach. Na imprezę nadaje się idealnie, a duża dawka humoru dodatkowo zachęca do sięgania po tą pozycję. Intrygi, spiski i knowania są na porządku dziennym aby tylko ujść z życiem i uzbierać złote monety. Mechanika gry jest stosunkowo prosta, a ilustracje cieszą oczy. Umiejętność negocjowania i blefowania jest ważna przy podczas gry, aby wprowadzić w maliny innych graczy. Jest to pozycja zapewniająca dobrą zabawę w gronie zaprzyjaźnionych osób. Gra poniekąd zmusza do myślenie i planowania z wyprzedzeniem, co jednym graczom wychodzi lepiej, a innym nieco gorzej. Choć i tak przede wszystkim liczy się dobra zabawa. Gra dostarcza dużą dawkę emocji i daje wiele możliwości prowadzenia rozgrywki. Ciekawe wykonanie, barwne ilustracje przemawiają za tą pozycją. Polecam.

Zawartość pudełka:
19 dużych kart postaci
8 żetonów eliminacji
1 karta Nakazu Egzekucji
42 karty Spisku
76 żetonów złota
instrukcja

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu CUBE:

Wydawnictwo Cube
7 komentarzy
Unknown pisze...

Chętnie bym w taką grę zagrała ;)

Unknown pisze...

Klimatyczne ilustracje i ciekawa mechanika kuszą aby po nią sięgnąć.

Unknown pisze...

Nawet dla samych ilustracji warto ją nabyć ;}.

Unknown pisze...

Chyba kupię ją ukochanemu na prezent:)

Cresto Mix pisze...

Super gra.

Unknown pisze...

Dobra zabawa gwarantowana :D!

Unknown pisze...

W końcu z pewnością przyjdzie i na nią kolej. Lubię tego rodzaju gry więc koniecznie muszę kiedyś w nią zagrać.