środa, 24 lutego 2016

Kołysanka - Sarah Dessen

Email Edytuj post

Kołysanka - Sarah Dessen


Kołysanka - Sarah Dessen

Tytuł: Kołysanka
Autor: Sarah Dessen
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 13 stycznia 2016
Liczba stron: 304


"Kołysanka" to historia o dziewiętnastoletniej dziewczynie, która nie potrafi odnaleźć się we własnych uczuciach i idzie przez świat po omacku. Niedoświadczona, dopiero uczy się życia oraz tego czym jest miłość. Książka jest wzruszająca i zapada na długo w pamięci po przeczytaniu. Czy Remy uda się w końcu odnaleźć miłość i szczęście. Czy przestanie ciągle powielać błędy popełnione przez matkę i pogodzi się z utratą ojca?

Nasza bohaterka notorycznie porzuca swoich partnerów i boi się w pełni zaangażować w związek. Postępuje dokładnie tak samo jak jej matka, pisarka, która właśnie wychodzi za mąż po raz piąty. Remy jednak poznaje Dextera, którego bardzo ciężko jest jej opuścić. Walczy ze sobą i z wyuczonymi od dzieciństwa zachowaniami. Facet, którego poznała nie jest ideałem lecz Remy i tak darzy go dużym uczuciem. Dexter jest muzykiem jak jej ojciec, który porzucił ją jak była mała. Dlatego Remy odczuwa do Dextera uczucie, którego nie potrafi sama do końca wytłumaczyć. Czy koniec końców wygra lęk przed zaangażowaniem czy płomienne uczucie?

Nie jest to książka lekka i banalna. Co to, to nie. Autorka zaserwowała nam drugie dno w tej historii, które potrafi pochłonąć czytelnika do ostatniej strony. Powieść ukazuje prawdziwe uczucia i emocje młodej dziewczyny, która boi się zranienia, jednocześnie pragnąc bliskości. Sarah Dessen doskonale pokazuje emocje i oddaje je realistycznie, przedstawiając jaką cenę należy zapłacić za miłość. Miłość wymaga wiele poświęceń i kompromisów, co nie raz było poruszane przez autorkę na kartach książki. Powieść czyta się szybko dzięki lekkiemu i ciekawemu językowi. Książka jest miejscami sentymentalna, lecz prawdziwa do szpiku kości. Jest to doskonała powieść obyczajowa, którą czyta się szybko i przyjemnie.

"Kołysanka" zawiera wiele wzlotów i upadków, które śledzi się z nieukrywaną ciekawością. Bohaterka jest sympatyczna dlatego czytanie o jej losach było przyjemne i ciekawe. Postacie autorka wykreowała prawdziwie i przekonująco. Książka jest porządną pozycją swojego gatunku, wzruszająca, pełna wartkiej akcji przyciąga uwagę czytelnika. Zaskakujące zwroty fabularne sprawiają, że książka ani przez moment nie nudzi. Prawdziwy świat okraszony został, ciekawymi bohaterami i burzliwymi perypetiami młodych ludzi. Potrafiąc nie raz rozśmieszyć czytelnika niemal do łez. Postać Remy zaskarbiła sobie moją sympatię. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu HarperCollins Polska:

Wydawnictwo  Harper Collins
6 komentarzy
Gerroor Ged pisze...

Bardzo chętnie przeczytam, wydaje się być godna uwagi.

Claudia de Rodrigez pisze...

chętnie po nią sięgnę :)

L.V.V. Sasha pisze...

Ciekawa pozycja na pewno przeczytam.

Myukki - Chan pisze...

Zapowiada się interesująco, coś zdecydowanie dla mnie!

Sylwia W. pisze...

Ciekawa historia warta przeczytania.

Sayuri Veronique pisze...

Zapowiada się interesująco :D.