poniedziałek, 22 lutego 2016

Dinopody - Nikolay Pegasov

Email Edytuj post

Dinopody - Nikolay Pegasov


Dinopody

Tytuł: Dinopody
Projektant: Nikolay Pegasov
Wydawca: CUBE
Data wydania: 2016
Liczba graczy: 2 - 7 osób
Wiek graczy: od 5 lat
Czas rozgrywki: ok. 15 minut


"Dinopody" to przezabawna gra karciana, opierająca się na sztuce umiejętnego blefowania. Pomimo cukierkowy i dziecinnych grafik gra powinna przypaść do gustu również nieco starszym graczom. Podczas rozgrywki staniemy się pierwotnymi łowcami, którzy staną w szranki miedzy sobą o miano najłowniejszego z myśliwych. Członkowie plemienia będą mieli za zadanie pozbycie się jak największej liczby kart, aby osiągnąć upragnione zwycięstwo. Przydatna okaże się umiejętność blefowania oraz przewidywanie zamiarów przeciwników. Tylko łowcy z nerwami ze stali i wilczym sprytem będą mogli osiągnąć zwycięstwo!

Dinopody

Wielkie łowy się rozpoczęły, jednak zwierzyna nie da się tak łatwo schwytać. Epoka kamienna kryje wiele niebezpieczeństw, gdzie liczne bestie są przebiegłe i kryją się przed srogim wzrokiem łowców. Pierwotni myśliwi zastawią sidła na drobną zwierzynę, wiewiórki czy susły. Choć nie omieszkają zapolować na grubszego zwierza niedźwiedzia oraz mamuta. Łuki i strzały na pewno się przydadzą, włócznie pójdą w ruch, gdzie całe plemię musi na prawdę się przyłożyć aby coś upolować. Ponieważ w gąszczu pradawnej prerii czyhają jeszcze większe monstra.

Dinopody

Gra polega głównie na wyprowadzaniu rywali w pole, do czego umiejętność utrzymania kamiennej twarzy jak najbardziej się przyda. Przystępując do gry możemy odrzucić pewne karty lub je zostawić, co będzie skutkować skróceniem lub wydłużeniem czasu rozgrywki. Karty reprezentują różne gatunki: łosie, susły, tygrysy szablastozębne czy wiewiórki. Na kartach przedstawione zostały również Dinopody, które posiadają specjalne zdolności przedstawione na kartach. Następnie wszystkie karty rozdajemy graczom, a pierwszy z nich wybiera jedną lub cztery karty i kładzie je zakryte na stole. Musi powiedzieć jakiego gatunku są to zwierzęta, a następny członek gry dorzuca kolejne zwierzęta do stada. Jednak nie musimy mówić prawdy i możemy położyć inny rodzaj zwierząt niż zadeklarowaliśmy. Następny gracz może stwierdzić, że nam nie wierz i wtedy odkrywa wierzchnią kartę. Jeżeli przyłapie nas na kłamstwie to zabiera całe stado, lecz jeżeli okaże się, że mówiliśmy prawdę to wtedy my zagarniamy je dla siebie. Jeżeli dojdzie do sytuacji, że uzbieramy cały gatunek na ręku to musimy oznajmić, że wyginął i odrzucić karty. Wygrywa ten gracz, który pierwszy pozbędzie się kart.

Dinopody

"Dinopody" dostarcza sporą dawkę dobrej zabawy, jest grą kolorową, praktycznie dla każdego. Doskonale sprawdza się w rodzinnym gronie i na imprezach. Zasady są proste i klarowne, a rozgrywkę toczy się się bardzo szybko. Dobra zabawa trwa przez cały czas gry, a z gry w pełni można się cieszyć przy większej liczbie graczy. Najfajniejsza rozgrywka przebiega przy udziale 4-6 graczy, to i przy dwóch osobach można się również całkiem nieźle bawić. Oprawa graficzna jest przezabawna od razu przypadając do gustu najmłodszym graczom. Zwierzaki przedstawione w radosny, zabawny sposób od razu sprawiają uśmiechy na twarzach graczy, nie tylko tych najmłodszych. Spryt i umiejętność blefowania jak najbardziej wskazane, a salwy śmiechu i dobra zabawa gwarantowane. Gorąco polecam.

Zawartość pudełka:
49 kart
instrukcja

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu CUBE:

Wydawnictwo Cube
3 komentarze
Unknown pisze...

Coś nowego i trochę innego. Warto poświęcić jej uwagę ;].

Unknown pisze...

Niedługo wybiorę się po nią na wycieczkę do sklepu.

Unknown pisze...

Uwielbiam karcianki, więc koniecznie muszę ją dorwać!