poniedziałek, 22 lutego 2016

Crime Story - Detektywi bez Licencji - Przemyslaw Bobrowski

Email Edytuj post

Crime Story - Detektywi bez Licencji - Przemyslaw Bobrowski


Crime Story - Detektywi bez Licencji

Tytuł: Crime Story - Detektywi bez Licencji
Projektant: Przemyslaw Bobrowski
Ilustrator: Konrad Kwiatkowski
Wydawca: CUBE
Data wydania: 2016
Liczba graczy: 3 - 8 osób
Wiek graczy: od 12 lat
Czas rozgrywki: ok. 45 minut


"Crime Story - Detektywi bez Licencji" to emocjonująca gra w stylu story-telling. Podczas rozgrywki będziemy mieli okazję wcielić się w przebiegłych detektywów, którzy będą rozwiązywali liczne kryminalne sprawy. Ilustracje na kartach doskonale oddają klimat mrocznych detektywistycznych zagadek, w które będzie bardzo łatwo się wczuć. Kryminalna atmosfera przepełnia tą grę, gdzie detektywi bez skrupułów wytropią, każdego najbardziej zwyrodniałego przestępcę. Zatopmy się więc w mroczne uliczki i zatęchłe od dymu papierosowego speluny, aby poczuć dreszcz emocji na karku...

Crime Story - Detektywi bez Licencji

Rozgrywka przewidziana jest od 3 do 8 osób, choć im więcej graczy, co za tym idzie i narratorów robi się ciekawiej. Partię możemy rozegrać nawet przy niedużym stole, dlatego dobrze sprawdza się na imprezach lub na wycieczce. Zasady są stosunkowo proste i pozwalają graczom na dość dużą swobodę. Liczba dostępnych rozwiązań jest dość duża, dodatkowo sprawiając, że pozycja jest grywalna. Mamy do dyspozycji w instrukcji liczne przykładowe i ciekawe historie, dla początkujących graczy jest to na pewno dużym ułatwieniem. Pozwalając lepiej zapoznać się z zasadami.

Crime Story - Detektywi bez Licencji

Gra polega na opowiadaniu historii w klimatach kryminalnych, w taki sposób aby osiągnąć zwycięstwo. Do dyspozycji mamy 120 kart: postaci, miejsc, przedmiotów oraz akcji. W zestawie znajdziemy również arkusze pomocy, dzięki którym, będziemy mogli lepiej poznać zasady. Gracze otrzymują po dziesięć kart, a następnie odrzucają dwie, gracz startowy trzy. Karty są później zbierane i dokładana zostaje karta mordercy. Następnie karty zostają ponownie rozdane, dzięki takim zasadom gracze w pewnym stopniu orientują się cóż mogą posiadać na ręce inni uczestnicy rozgrywki. Aby wygrać należy zdania tworzyć w taki sposób aby znalazły się w nich wyrazy znajdujące się na kartach pozostałych członków gry. Jeżeli uda nam się ta sztuka i zdobędziemy największą liczę punktów to wygramy.

Crime Story - Detektywi bez Licencji

"Crime Story - Detektywi bez Licencji" jest grą wymagającą przebiegłości i umiejętności tworzenia przekonujących historii. Podczas gry co i rusz należy mieć się na baczności przed czającym się w ukryciu mordercą. Aby wygrać musimy kierować fabułę gry jak najdalej od tej, którą akurat posiadamy na kartach. Wygrać może tylko najbardziej przebiegły i podstępny gracz. Gra się najprzyjemniej w sprawdzonym rodzinnym składzie lub wśród znajomych. Jest to doskonała gra na imprezy, posiadająca doskonały klimat i grywalność. Trudno o dwie takie same rozgrywki, co dodatkowo sprawia, że ma się ochotę na kolejne partie. Na pierwszym miejscu jest tu dobra zabawa i stworzenie jak najciekawszej historii. Grafiki w stylu noir i porządne wykonanie zasługują jak najbardziej na plus. "Crime Story" zasługuje aby się z nią zapoznać, dostarcza sporą dawkę dobrej zabawy i niemałych emocji. Jak najbardziej polecam.

Zawartość pudełka:
125 kart
4 duże karty pomocy
instrukcja

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu CUBE:

Wydawnictwo Cube
5 komentarzy
Zakrecona pisze...

Z pewnością zagram :).

Unknown pisze...

Ciekawie się zapowiada, może niebawem ją nabędę aby pograć z rodzinką:D

Unknown pisze...

Może być ciekawa.

Sylwia W. pisze...

Wciągająca i emocjonująca, muszę się z nią zapoznać.

Unknown pisze...

Zachęcająca recenzja, będę musiał się z nią zapoznać w wolnym czasie.