poniedziałek, 8 lutego 2016

BANG! - Emiliano Sciarra

Email Edytuj post

BANG! - Emiliano Sciarra


BANG!

Tytuł: BANG!
Projektant: Emiliano Sciarra
Wydawca: Bard
Data wydania: 2015
Liczba graczy: 2 - 7 osób
Wiek graczy: od 10 lat
Czas rozgrywki: ok. 20 - 40 minut


"BANG!" to szybka gra karciana umieszczona w świecie dzikiego zachodu. Podczas rozgrywki wcielimy się w jedną z wielu postaci: bandyty, stróża prawa lub renegata. Za zadanie będziemy mieli wyeliminować wszystkich przeciwników, jednak nie będzie to wcale łatwe zadanie. Gracze nie zdradzają swoich postaci, przez co nie wiemy kto jest naszym przyjacielem, a kto zażartym przeciwnikiem. Zakosztujemy dzięki grze dużej interakcji, sporych emocji oraz wielu wciągających rozgrywek.

BANG!

Dziki Zachód pełen jest niebezpiecznych typów, którzy z byle powodu są w stanie wpakować ci kulkę w łeb. W tych niebezpiecznych czasach bezwzględni Bandyci starają się za wszelką cenę wyeliminować psującego im szyki Szeryfa. Z drugiej zaś strony Szeryf stara się złapać wyjętych z pod prawa Banitów, a Renegat kuje przeciwko, każdej ze stron aby urwać coś dla siebie. Okolicy strzeże także Zastępca Szeryfa, który również strzeże porządku i może pokrzyżować szyki bandytą. Świszczące kule mogą dosięgnąć każdego.

BANG!

Dzięki tej pozycji możemy wsiąknąć bardzo mocno w klimat Dzikiego Zachodu, a każdy z graczy może wcielić się w jednego z wielu zawadiackich bohaterów. Dodatkowo gracze otrzymują role do wykonania: szeryfa, zastępcy, bandyty oraz renegata. Większość ról jest ukrytych, tylko postać szeryfa występuje jawnie. W zależności od tego jaka rola przypadnie nam w udziale, taki cel będziemy musieli się starać wykonać. Szeryf oraz jego zastępcy muszą pozabijać bandytów i renegata, bandyci za to starają się zabić szeryfa, a renegat z całych sił stara się wykończyć jednych jak i drugich. Aby tego dokonać posiadamy szeroki arsenał broni, szybkostrzelne rewolwery, dalekosiężne Winchestery, karabinu marki Gatling czy materiały wybuchowe, które nie raz wybawią nas z opałów. Bardzo przydatne są również wierzchowce, dzięki którym będziemy mogli skutecznie uniknąć pogoni. Ciekawym rozwiązaniem są również wydarzenia, jak choćby uniki, najazd Indian czy przejazd dyliżansu, które urozmaicają rozgrywkę. Gracze w swojej turze dobierają karty, dowolną ilość pod warunkiem wartości poziomu żywotności. Oznaczonego symbolem naboi, naboje traci się po trafieniu przez innego gracza lub wybuchu dynamitu. Jedna rozgrywka trwa około trzydziestu minut, kończy się, gdy któryś z graczy osiągnie swój cel.

BANG!

"BANG!" jest rewelacyjną grą na imprezy, dającą wiele godzin emocjonujących i zabawnych rozgrywek. Gra jest szybka, przy udziale siedmiu graczy staje się bardzo wymagającą pozycją i należy sporo się na główkować aby wygrać. Umiejętność dedukcji oraz trafnej oceny sytuacji na stole jak najbardziej wskazane. Należy przeanalizować do kogo można strzelić w danej turze oraz kto może strzelić do nas. Od tego w głównej mierze zależy powodzenie w "BANG!". Nawet podczas długiej rozgrywki gra nie nudzi, a mnogość rozgrywanych scenariuszy jest na prawdę bardzo duża. Co owocuje dużą grywalnością tego tytułu. Wiele kombinacji ustawień bohaterów, zdarzeń oraz ekwipunku sprawia, że dobra zabawa i duża dawka śmiechu nie opuści nas po mimo wielu rozegranych partii. Gorąco polecam.

Zawartość pudełka:
7 kart ról
16 kart bohaterów
7 skrótów zasad
30 żetonów nabojów
80 kart
7 plansz graczy
instrukcja

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Bard

4 komentarze
Unknown pisze...

Uwielbiam karcianki, więc koniecznie muszę w nią zagrać.

Unknown pisze...

Teraz tylko muszę ją gdzieś dorwać;]

Unknown pisze...

Karcianka jak się patrzy, na pewno w nią zagram.

Unknown pisze...

Interesująco się zapowiada, koniecznie muszę się z nią zapoznać :)