poniedziałek, 8 lutego 2016

Carcassonne. Gorączka Złota - Klaus - Jürgen Wrede

Email Edytuj post

Carcassonne. Gorączka Złota - Klaus - Jürgen Wrede


Carcassonne. Gorączka Złota

Tytuł: Carcassonne. Gorączka Złota
Projektant: Klaus - Jürgen Wrede
Wydawca: Bard
Data wydania: 2015
Liczba graczy: 2 - 5 osób
Wiek graczy: od 8 lat
Czas rozgrywki: ok. 30 minut


"Carcassonne. Gorączka Złota" jest kolejną grą z serii Carcassonne, która obecna jest na rynku już od 2000 roku. Seria bardzo dobrze znana fanom planszówek po raz kolejny wciąga nas w świat dzikiego zachodu. Gry z serii sprzedały się już w ponad 10 milionach egzemplarzy oraz zdobyły wiele prestiżowych nagród. Uraczymy tu wiele dodatków oraz samodzielnych pozycji. Jedną z nich jest właśnie "Carcassonne. Gorączka Złota", która utrzymuje mocny poziom wcześniejszych pozycji. Wciągając po raz kolejny w niebezpieczny świat dzikich prerii.

Carcassonne. Gorączka Złota

Niemal wymarłe miasteczka, gdzie nieliczni kowboje szukają jeszcze wrażeń i bogactw. Szeryf strzeże tego wymarłego miasta, gdzie śmierć czai się na każdym rogu. Mroczne, wypełnione siwym dymem knajpy przyciągają ludzi skłonnych do wszczynania pijackich burd. Kowbojów, którzy mają na sumieniu życie nie jednego czerwonoskórego. Te miasta duchów coraz częściej poprzecinane są liniami kolejowymi, które doprowadzają kolejnych śmiałków pragnących złota i bogactw. Poszukiwacze nie cofną się przed niczym aby osiągnąć swój cel, zdobyć złoto i stać się prawdziwym bogaczem. Nawet za cenę życia wielu Indian. Rozpoczyna się mordercza walka, która przeleje wiele krwi...

Carcassonne. Gorączka Złota

Celem gry jest podbicie i zagrabienie jak największej ilości ziem. Tak jak w poprzedniej wersji mapę układamy z kafelków wybieranych losowo. Musimy tak je dopasować aby do siebie pasowały, coś w rodzaju puzzli. Zasady są bardzo podobne do pierwowzoru, choć nie zabrakło kilki różnic. Możemy układać linie kolejowe i jeżeli uda nam się zamknąć trasę z pociągiem, punkty zostają podwojone. Wydobywanie złota również może przybliżyć nas do zwycięstwa. Zdobyć je można dzięki posiadaniu własnej góry lub rozłożeniu namiotu na terenie przeciwnika. Możemy również kraś zasoby przeciwnikom, co skutecznie może doprowadzić konkurentów do rychłego bankructwa. Podczas rozgrywki mamy możliwość również zdobycie fachu farmera, co pozwala zagarnięcie punktów za każdą osadę indiańską, jak i stado dzikich mustangów. Gra dostarcza sporo możliwości na zdobycie punktów oraz namieszania w planach innym graczom.

Carcassonne. Gorączka Złota

"Carcassonne. Gorączka Złota" została wykonana bardzo starannie z dbałością o najmniejsze detale. Podczas gry dużych emocji nie brakuje, a cała rozgrywka jest bardzo klimatyczna. Zasady są stosunkowo proste, a instrukcja czytelnie objaśnia wszystkie zasady. Dzięki czemu nawet mniej zaawansowani gracze mogą w pełni cieszyć się z rozgrywki. Gra bardzo dobrze się skaluje w każdym składzie osobowym. Co powoduje czerpanie radości z rozgrywki praktycznie, w każdym składnie. Idealnie nadaje się na prezent jak i na imprezę w gronie znajomych. Serdecznie polecam.

Zawartość pudełka:
72 płytki terenu
63 żetony wydobycia
25 kowbojów
5 namiotów
1 plansza punktacji
instrukcja

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Bard

4 komentarze
Unknown pisze...

Bardzo porządne wydanie, jak zwykle udana pozycja. Wciąga i podoba się znajomym:)

Unknown pisze...

Lubię Carcassonne, ta część również przypadła mi do gustu.

Unknown pisze...

Grałam i mogę jak najbardziej polecić. Adrenalina trzyma w napięciu od początku do końca rozgrywki;p

Unknown pisze...

Nie znam poprzednich części, ale na tę chyba się skuszę.