poniedziałek, 8 lutego 2016

Port Royal - Alexander Pfister

Email Edytuj post

Port Royal - Alexander Pfister


Port Royal

Tytuł: Port Royal
Projektant: Alexander Pfister
Wydawca: Bard
Data wydania: 2015
Liczba graczy: 2 - 5 osób
Wiek graczy: od 8 lat
Czas rozgrywki: ok. 30 minut


"Port Royal" dostarczy nam dobrej zabawy wśród szybkich statków i krwiożerczych piratów. Ogromne bogactwa znajdują się na wyciągniecie ręki za sprawą arcyciekawej karcianki. W grze doświadczymy prawdziwych portowych przygód z morskimi przygodami w tle. Podczas rozgrywki przyjdzie nam zbierać załogę, prowadzić zakrojone na szeroką skale ekspedycje oraz prowadzić zacięte boje z nieustraszonymi piratami.

Port Royal

Aby odnieść sukces w portowym mieście Port Royal należy wykazać się sporym sprytem i przebiegłością. By zrobić interes życia trzeba ryzykować, żeby napełnić swoje ładownie po brzegi. Ryzyko jednak nie zawsze się opłaca i można przypłacić je pustkami w zapasach. Sukces może zostać osiągnięty tylko gdy posiada się układy w mieście. W szczególności wśród Gubernatorów i Admirałów oraz wynajmując najbardziej wyszkolonych ludzi w swoim fachu. Specjalistów, którzy pomogą Ci w realizacji nawet najbardziej karkołomnych planów. Stosuj się do tych zaleceń, a może pewnego dnia uda Ci się wyruszyć w mrożącą krew w żyłach wyprawę.

Port Royal

Podczas rozgrywki mamy do dyspozycji 120 kart, są to karty waluty, osób, statków oraz ekspedycji. Zasady są bardzo proste i klarowne, dlatego wytłumaczenie zasad nie sprawia problemów. Gra toczy się w turach, aż do momentu gdy któryś z graczy uzyska 12 punktów zwycięstwa. Gracze ciągle cierpią na niedobór monet i muszą główkować co i rusz na co je wydać. Niewłaściwa decyzja może skończyć się przegraną rozgrywką. Monety możemy zdobywać dzięki możliwość handlu bądź rekrutacji postaci. Umiejętne korzystanie z posiadanych statków również odgrywa kluczowe znaczenie w odniesieniu zwycięstwa. Zwycięstwo można odnieść na rożne sposoby, poprzez realizację ekspedycji, licznych inwestycji czy skupieniu się na kartach żeglarzy i piratów. Jest więc w czym wybierać.

Port Royal

"Port Royal" to strzał w dziesiątkę, gra szybka, a jednocześnie dająca wiele możliwości prowadzenia rozgrywki. Jest to lekka karcianka, która dzięki prostym zasadą powinna przypaść do gustu większości graczy. Emocje trzymają od początku do końca, a losowość jak najbardziej wzmaga regrywalność. Umiejętność właściwego szacowania tego co leży akurat w porcie, jest jak najbardziej konieczna. Gra pod wieloma względami potrafi zaskoczyć, jest to świetna gra rodzinna, która potrafi umilić nie jedno popołudnie. Polecam.

Zawartość pudełka:
60 kart osób
6 kart ekspedycji
4 karty podwyżki podatków
50 statków
instrukcja

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Bard

6 komentarzy
Unknown pisze...

Szybka, prosta i brak nudy :).

Unknown pisze...

Godna polecenia.

Unknown pisze...

Rewelacyjnie sprawdza się w gronie znajomych:D

Unknown pisze...

Klimaty piratów to coś co uwielbiam!

Zakrecona pisze...

Muszę ją mieć :]!

Unknown pisze...

Coś zdecydowanie dla mnie.