czwartek, 26 listopada 2015

Bądź chic! Tajemnice kobiecej garderoby - Anne Humbert, Émilie Albertini

Email Edytuj post

Bądź chic! Tajemnice kobiecej garderoby - Anne Humbert, Émilie Albertini


Bądź chic! Tajemnice kobiecej garderoby - Anne Humbert, Émilie Albertini

Tytuł: Bądź chic! Tajemnice kobiecej garderoby
Autor: Anne Humbert, Émilie Albertini
Wydawnictwo: Literackie
Data wydania: 22 października 2015
Liczba stron: 224


"Bądź chic! Tajemnice kobiecej garderoby" to książka dla kobiet, pokazująca jak ubierać się modnie i z klasą. Autorki pokazują sprytne sposoby jak z pozoru w pustej szafie znaleźć zawsze coś odpowiedniego. Baleriny, biała koszula, trencz, dżinsy czy mała czarna to według autorek tego poradnika podstawowe i obowiązkowe części kobiecej garderoby. Pasujące na, każdą okazję i pozwalające czuć się stylowo. Autorki pokazują również ciekawe drobiazgi i dodatki, które potrafią urozmaicić codzienną stylizację. Pokazując jak dobrać stylizację na każdą okazję.

Poradnik ten pokazuje wiele rozwiązań ze świata mody i odpowiada na sporo zadawanych przez kobiet pytań. Odnośnie doboru ubrań do swojej figury, kolorów czy dodatków. Pozycja ta pokazuje również w jaki sposób można przerobić już posiadane ubrania, tak aby nabrały stylu i oryginalności. Dowiedzieć się można choćby jaki model dżinsów wybrać do swojej figury lub czy ubrania dobrze na nas leżą. Nie sztuką jest mieć szafę napakowaną ubraniami lecz posiadać w niej tylko takie ubrania, które na prawdę do nas pasują i nadają się na stosowne okazje. Mała czarna czy balerinki według autorek poradnika powinny znaleźć się w szafie, każdej kobiety, która chce mieć w swojej szafie ubrania sprawdzające się bez względu na panujące trendy. Anne Humbert i Émilie Albertini doradzają również jakie ubrania należy wyrzucić lub oddać aby niepotrzebnie nie zajmowały miejsca w szafie. Poznajemy również historię mody, jej początki i ikony mody. Sposoby pielęgnacji ubrań oraz liczne butiki, w których możemy nabyć super ubrania. Zdjęcia zamieszczone w książce prezentują się ciekawie i wyglądają profesjonalnie. Ubrania na nich przedstawione pokazują ciekawe pomysły i dostarczają wielu inspiracji do własnych projektów. Autorki pokazują jak różnorodne mogą być dodatki, od biżuterii i okularów po kapelusze i buty. Książka z pozoru niepozorna gabarytowo kryje w sobie sporo ciekawej i przydatnej wiedzy. Urzekły mnie również porady odnośnie porządków w swojej szafie co niejednej osobie się z pewnością przyda. Jak również nie zabrakło rad dla osób, które sporo podróżują i mają problem z pakowaniem walizek. Książka już od pierwszych stron zachęca do poznania i wypróbowania przedstawionych w niej rad. Większość kobiet znajdzie w niej ciekawe porady i pomysły na to jak urozmaicić swoją garderobę.

"Bądź chic! Tajemnice kobiecej garderoby" jest pozycją niezbędną, w każdej kobiecej biblioteczce. Pozwalając poznać tajniki mody, inspiracje i liczne ciekawostki. Znajdziemy w niej wiele inspiracji, oryginalnych pomysłów i technik krawieckich. Pozycja ta została wydana bardzo starannie i wciągająco, podając informacje w przystępny i interesujący sposób. Pomoże nie jednej kobiecie zbudować swój własny i oryginalny styl. Dając natchnienie do odnalezienia w sobie dodatkowych pokładów szyku i elegancji. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Literackiemu:

Wydawnictwo Literackie
5 komentarzy
Unknown pisze...

Bardzo ciekawa publikacja.

Unknown pisze...

Narobiłeś mi wielkiej ochoty na tę książkę :)

Unknown pisze...

Może być interesująca, lubię książki o modzie :D

Unknown pisze...

Ciekawa recenzja, nie do końca moje klimaty ale jak zachwalasz to może się skuszę.

Unknown pisze...

Zapowiada się ciekawie, bardzo lubię książki modowe. Teraz muszę ją dorwać:).