poniedziałek, 23 listopada 2015

Abyss: Kraken - Bruno Cathala, Charles Chevallier

Email Edytuj post

Abyss: Kraken - Bruno Cathala, Charles Chevallier


Abyss: Kraken

Tytuł: Abyss: Kraken
Projektant: Bruno Cathala, Charles Chevallier
Ilustrator: Xavier Collette
Wydawca: REBEL.pl
Data wydania: 2015
Liczba graczy: 2 - 4 osoby
Wiek graczy: od 14 lat
Czas rozgrywki: ok. 45 minut


"Abyss: Kraken" to dodatek, tak jak i wersja podstawowa "Abyss (Głębia)" przyciąga piękną szatą graficzną i precyzyjnym wykonaniem. Na rynku planszówkowym od razu przyciąga wzrok i zachęca aby w nią zagrać. Xavier Collette wykonał oszałamiające grafiki, które tworzą bajeczny i niepowtarzalny klimat. W pudełku odnajdziemy 25 czarnych pereł, które służą jako waluta wymienna. Znajdziemy w nim również 7 kart Sojuszników, 18 kart Lordów, 3 żetony Strażników, 6 płytek Miejsc, 25 kart Łupów, przezroczysty kubek na perły oraz klimatyczną i starannie wykonaną figurkę Krakena. Nadającą się doskonale do pomalowania i postawienia chociażby na półce do ozdoby w przerwie między rozgrywkami.

Abyss: Kraken

W otchłaniach ponurej nekropoli, gdzie zaległy olbrzymie i straszliwe istoty członkowie Gildii handlują Nebulisami. Używając straszliwych Krakenów próbują dobijać niegodziwych i podstępnych interesów. Jednak Nebulisy, przepiękne czarne perły, są zakazane i może spotkać surowa kara tych, którzy nimi handlują. Za korzystanie z ich piękna i potęgi. Możesz drogi wędrowcze dzięki ich pomocy zyskać szybko moc i potęgę lub przypłacić to niechybnym, okrutnym końcem. Czy odważysz się ich użyć?

Abyss: Kraken

Grając z dodatkiem "Kraken" zasady gry podstawowej nie ulegają zmianie. Zapraszam zatem do zapoznania się z poprzednią recenzją "Abyss (Głębia)" gdzie wyjaśniam zasady gry: link do recenzji "Abyss (Głębia)". W dodatku "Abyss: Kraken" dochodzą elementy takie jak: Nowi Sojusznicy, których jest siedmiu, charakteryzują się innymi umiejętnościami i wyglądami kart. Czarne Nebulisy, którymi możemy handlować, posiadają efekty pozytywne jak i negatywne podczas rozgrywki, co dostarcza dodatkowych emocji podczas grania. Uraczymy również nowych osiemnastu Lordów jak i sześć płytek miejsc, co znacząco, dodatkowo urozmaica czas spędzony z grą. Pokrótce wyjaśnię, że za pozyskanie Lordów i Sojuszników otrzymujemy Punkty Wpływu (zwycięstwa), za które gracz posiadający ich najwięcej wygrywa i zostaje Królem Otchłani. Z radością powróciłem do mrocznych odmętów Królestwa Głębi, mając nadzieję na kolejny równie emocjonujący dodatek.

Abyss: Kraken

"Abyss: Kraken" jest dodatkiem przemyślanym i dobrze wykonanym. Oprawa wizualna trzyma poziom w stosunku do wersji podstawowej, a elementy dodatku dobrze dopasowują się do mechaniki gry. Abyss. Głębia jak i Kraken dobrze nadaje się dla nowicjuszy jak i osób zaznajomionych już z wieloma grami planszowymi. Czerpać przyjemność z rozgrywki mogą i jedni i drudzy. Rozgrywa jest dynamiczna i emocjonująca co sprawia, że podczas gry nie można się nudzić. Dodatek do tego rozszerzenia w formie figurki Krakena to bardzo miły prezent w szczególności dla miłośników malowania i gier figurkowych. Czas poświęcony grze jak najbardziej można zaliczyć do udanych i oby więcej takich dodatków na naszym rynku. Gorąco polecam.

Uwaga! To nie jest samodzielna gra! Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Abyss (Głębia).

Zawartość pudełka:
7 kart Sojuszników
18 kart Lordów
3 żetony Strażników
6 płytek Miejsc
25 kart Łupów
25 czarnych pereł (Nebulisów)
figurka Krakena
przezroczysty kubek
instrukcja

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Rebel
Wydawnictwo Rebel
6 komentarzy
Unknown pisze...

Piękne wydanie, kolorowe i ciekawe. Chyba się na nią skuszę:D

Unknown pisze...

Grałam i polecam, przednia zabawa i adrenalina nie ustępuje ani przez chwilę:)

Unknown pisze...

Bardzo ładne wydanie.

Unknown pisze...

Na imprezy jak znalazł. =]

Unknown pisze...

Trochę czasu zajmuje aby nauczyć się zasad. Jednak jak się z tym już upora to dalej można cieszyć się grą:D

Cresto Mix pisze...

Grałem. Polecam.