wtorek, 15 września 2015

Nadzwyczajni - Biuro Projektowe: Budynki - Anita Murphy

Email Edytuj post

Nadzwyczajni - Biuro Projektowe: Budynki - Anita Murphy


Nadzwyczajni - Biuro Projektowe: Budynki

Tytuł: Nadzwyczajni - Biuro Projektowe: Budynki
Projektant: Anita Murphy
Wydawca: REBEL.pl
Data wydania: 2015
Liczba graczy: od 1 - bez ograniczeń
Wiek graczy: od 8 lat
Czas rozgrywki: ok. 5 - 30 minut


"Nadzwyczajni - Biuro Projektowe Budynki" to zestaw dzięki, któremu w zabawny sposób możemy projektować oryginalne i innowacyjne wynalazki, urządzenia i pomieszczenia. Do wyboru mamy tak zwanych Nadzwyczajnych: geniusza zła, dziecko przyszłości, wojownika ninja, olbrzymkę czy robota. Po wylosowaniu Nadzwyczajnego, losujemy projekt: miejsce do odprawiania ceremonii, nowy dom, kryjówkę oraz miejsce do leczenia. Gdy już to zrobimy możemy przystąpić do procesu twórczego. Rysowania. Tylko nasza wyobraźnia może nas przy tym ograniczać.

Nadzwyczajni - Biuro Projektowe: Budynki

Dostajemy w jednym podręcznym pudełku biuro projektowe z prawdziwego zdarzenia. Ciekawie wykonane grafiki bohaterów przyciągają wzrok, szczególnie młodych graczy. Karty Inspiracji i Pomysłów wysuwają się poprzez odpowiednio dopasowane panele, co jest pomysłem nietuzinkowym. Cały pomysł pudełka i umieszczenia w nim elementów zasługuje na plus, bo całość wygląda ciekawie i przyciąga uwagę. Instrukcja zachęca do zagrania, chwycenia za flamaster i wykonanie własnego unikatowego projektu. Z pewnością podczas obcowania z grą powstanie nie jeden nowatorski projekt, który może później zostanie wcielony w życie.

Nadzwyczajni - Biuro Projektowe: Budynki

Gra bardzo mocno rozwija kreatywne myślenie i pomysłowość, bardziej niż umiejętności artystyczne liczy się właśnie kreatywność. Po wykonanym projekcie następuje czas opisu i prezentacji, gdzie każdy twórca może opowiedzieć o swoim dziele. Rozgrywka przeznaczona jest dla młodszych i starszych, jednym słowem dla, każdego kto lubi dobrą zabawę. Niektórym graczom wychodzi lepiej innym gorzej, lecz dobra zabawa jest i tak gwarantowana. Salwy śmiechu przy opowiadaniu o swoim projekcie potrafią dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Projekty można osadzić we współczesnych czasach lub puścić wodzę fantazji i naruszyć prawa fizyki. Najbardziej liczy się pomysłowość i zaangażowanie w projekt. W końcu, każdy chce pokazać coś swojego i niepowtarzalnego. Oddać w projekcie cząstkę siebie.

Nadzwyczajni - Biuro Projektowe: Budynki

"Nadzwyczajni - Biuro Projektowe Budynki" bardzo dobrze nadaje się również do zabawy indywidualnej, pozwalając wypełnić czas kreatywną grą. Przenosząc się w świat fantazji, przy użyciu pisaka, kartki papieru i nieograniczonej wyobraźni. Choć gra w gronie znajomych i rodziny dostarcza jak zwykle cennych uwag i dużej dawki śmiechu i humoru. Można wynieść z "Nadzwyczajnych" kilka naprawdę ciekawych pomysłów, które można później zastosować w realnym życiu. Jak najbardziej polecam.

Zawartość pudełka:
6 dwustronnie ilustrowanych kart postaci
6 kart zadań
10 kart dodatkowych pytań, które mają na celu pobudzić wyobraźnię
i dać pomysł na projekt
Notes projektowy (36 stron)
Pisak
Zamykana obudowa zestawu imitująca tablet
Instrukcja

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Rebel
Wydawnictwo Rebel
6 komentarzy
Zakrecona pisze...

Ciekawe wydanie, jeszcze takiego nie widziałam :) Z pewnością zagram.

Unknown pisze...

Może być ciekawa.

Unknown pisze...

Wciągająca i innowacyjna, bardzo podoba się najmłodszym :D

Unknown pisze...

Zachęcająca recenzja, będę musiała się z nią zapoznać w wolnym czasie.

Unknown pisze...

Coś nowego i trochę innego. Warto poświęcić jej uwagę. Niedługo wybiorę się po nią na wycieczkę do sklepu :)

Unknown pisze...

Kocham planszówki, więc koniecznie muszę ją mieć ^^