wtorek, 15 września 2015

Królestwo w Budowie - Donald X. Vaccarino

Email Edytuj post

Królestwo w Budowie - Donald X. Vaccarino


Królestwo w Budowie

Tytuł: Królestwo w Budowie
Projektant: Donald X. Vaccarino
Wydawca: REBEL.pl
Data wydania: 2015
Liczba graczy: od 2 do 4 osób
Wiek graczy: od 10 lat
Czas rozgrywki: ok. 45 minut


"Królestwo w Budowie" autorstwa Donald X. Vaccarino serwuje nam klarowne zasady, pomysłową mechanikę i dużą grywalność. Kusząc na samym wstępie porządnie wykonaną okładką i chwytliwym tytułem. W środku znajdziemy kilka modułów planszy, karty z ładnymi ilustracjami i o wiele więcej. Zacznijmy więc budowę naszego królestwa, starając się ubiec innych budowniczych i zgromadzić jak największą ilość bogactw.

Królestwo w Budowie

Jak sama nazwa wskazuje wcielimy się budowniczych Królestwa, gdzie naszym celem będzie zdobycie jak największej ilości złota. Aby zebrać górę bogactwa należy najpierw wybudować osady, według reguł określonych przez trzy losowo wybrane karty celu. Podczas rozpoczęcia tury dociągamy z zakrytego stosu jedną kartę terenu. Gracze muszą wybudować 3 osady na danym terenie, lub wykonywać akcje dodatkowe. Dodatkowe akcje umożliwiają wybudowanie kolejnych osad, a nawet na przeniesienie już istniejących. Takie rozwiązanie zwiększa różnorodność ruchów w grze, co wpływa na czerpanie większej frajdy z grania. Grę kończymy gdy dany gracz ukończy budowanie swojej ostatniej osady. Po czym następuje podliczenie punktów i przyznanie odpowiedniej ilości złota. Osobą zwycięską zostaje ta, która zgromadziła największą ilością złota.

Królestwo w Budowie

Po rozpakowaniu gry od razu możemy zauważyć starannie wykonane plansze, karty oraz znaczniki. Dostajemy również klarowną instrukcję dzięki, której w dość prosty sposób nauczymy się zasad panujących w grze. Mechanika gry została wymyślona ciekawie i z pomysłem, sprawiając, że gra przebiega szybko i emocjonująco. Elementy gry zostały wykonane jako duże i kolorowe co również uprzyjemnia rozgrywkę, od kart po pola na głównej planszy. Meandry akcji specjalnych również są łatwe do zapamiętania. Gra pasuje doskonale jako rozrywka dla najmłodszych, choć i starsi gracze będą się przy niej świetnie bawić.

Królestwo w Budowie

"Królestwo w Budowie" jest grą szybką, sprawdzającą się doskonale dla początkujących graczy. Dokładnie wykonana, wciąga mocno, sprawiając, że ma się ochotę rozgrywać kolejne potyczki. Gra doskonale sprawdza się na imprezach i spędach rodzinnych. Umiejętność planowania i snucia planów taktycznych jak najbardziej wskazane. Dobra zabawa i doza rywalizacji gwarantowane. Gorąco polecam.

Zawartość pudełka:
8 modułów planszy
28 płytek lokacji
160 osad
4 znaczniki złota
1 płytka gracza rozpoczynającego
35 kart
8 kart pomocy
Instrukcja

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Rebel
Wydawnictwo Rebel
7 komentarzy
Unknown pisze...

W końcu przyjdzie i na nią kolej...

Unknown pisze...

Super zabawa zapewniona :)

Unknown pisze...

Kolejna gra z Rebela warta zakupu :D

Unknown pisze...

Polecam jak najbardziej, sprawdzone w boju i podobało się wszystkim.

Unknown pisze...

Jaka bombowa gra! Coś jak najbardziej dla mnie^^.

Unknown pisze...

Może się skuszę.

Unknown pisze...

Lubię takie gry, więc powinna mi się podobać. Zapisuję na listę zakupową :)