piątek, 11 września 2015

7 dni Westerplatte - Łukasz Woźniak

Email Edytuj post

7 dni Westerplatte - Łukasz Woźniak


7 dni Westerplatte

Tytuł: 7 dni Westerplatte
Projektant: Łukasz Woźniak
Wydawnictwo: G3
Gatunek: gry planszowe
Rodzaj gry: przygodowe
Liczba graczy: od 1 do 4 osób
Wiek graczy: od 8 lat
Czas rozgrywki: ok. 45 minut


"7 dni Westerplatte" jest to gra co-opem, polegająca na przetrwaniu przez 7 dni na polu walki. Dostajemy w swoje ręce rasową grę wojenną, z klarowną mechaniką i do tego bardzo grywalną. Gry historyczne to jedne z moich ulubionych, a ta plasuje się w mocnej czołówce moich ulubionych pozycji. Dzięki niej będziecie mogli przeżyć kilka naprawdę emocjonujących i wciągających rozgrywek.

7 dni Westerplatte

Jak sama nazwa wskazuje będziemy bronić Westerplatte właśnie przez 7 dni, przed nieustępliwymi i zajadłymi, niemieckimi atakami. Nie jest to gra dokładnie oddająca realia historyczne, lecz można dzięki niej odczuć klimat tych heroicznych walk. Mechanika gry jest klarowna, a instrukcja przejrzyście przedstawiona. Rozgrywka obejmuje obronę, przy pomocy polskich dowódców, którzy starają się utrzymać Westerplatte przed zdobyciem. Odziały niemieckie pokazana są przy pomocy kart, które przesuwają się po planszy, co i rusz osłabiając linie obronne Westerplatte. Jeżeli generałowie pozwolą Niemcom przebić się przez mur nie ma już ratunku dla Westerplatte.

7 dni Westerplatte

Rozgrywka jest bardzo szybka i emocjonująca, podzielona na dni, gdzie podczas drugiego i trzeciego dnia walki nabierają szybkiego tempa. Gracze starają się tylko dotrwać cało do kolejnej tury, co nie jest łatwym zadaniem. Rozgrywka poniekąd jest liniowa, lecz losowość kart dodaje niepewności i urozmaica czas spędzony z grą. Można w nią grac pojedynczo lub w cztery osoby, w każdym wariancie można cieszyć się z emocjonującej gry. Choć rozgrywka w gronie znajomych jest ciekawsza i wprowadza element rywalizacji. Niemieckie okręty, lotnictwo i artyleria prowadzą morderczy ostrzał, aż gracz nie ma czasu nawet zaczerpnąć oddechu. Dostajemy do dyspozycji trzy warianty trudności co dobrze się sprawdza dla początkujących graczy. Zamiast kostek mechanika gry została tak dobrze wymyślona, że nie zabraknie emocji podczas rozgrywki. Z pewnością czeka mnie jeszcze nie jedno popołudnie spędzone nad obroną Westerplatte.

7 dni Westerplatte

"7 dni Westerplatte" sprawdza się bardzo dobrze jako gra towarzyska. Jest udaną grą wojenną przy, której nie sposób się nudzić. Dobra mechanika, staranne wykonanie kart i plansza sprawia, że jest pozycją godną uwagi. Jest udaną grą losową, która potrafi sprawić wiele frajdy podczas grania. Porządne wykonanie i ładne ilustracje również przemawiają na plus. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu G3
Wydawnictwo G3
7 komentarzy
Unknown pisze...

Świetnie się prezentuje. Musze ją mieć :)

Unknown pisze...

Coś zdecydowanie dla mnie!

Unknown pisze...

Lubię planszówki więc z pewnością sięgnę i po tą pozycję :D

Unknown pisze...

Cena mnie powaliła, ale może jakoś uda mi się na nią uciułać;)

Unknown pisze...

Cena faktycznie spora, ale wydaje mi się, że warto ulokować w niej swoje ciężko zarobione pieniądze. Dostarcza sporo zabawy.

Unknown pisze...

Kupiona na prezent. Solenizant bardzo zadowolony:D

Unknown pisze...

Ja już mam od 3 miesięcy. Warto mieć. I dla twardzieli, i dla nowicjuszy. Świetna pozycja!