piątek, 8 czerwca 2018

Star Wars Kolekcja, tomy 9 i 10, Klasyczne Opowieści

Email Edytuj post

Star Wars Kolekcja, tomy 9 i 10, Klasyczne Opowieści


Star Wars Kolekcja, tomy 9 i 10, Klasyczne Opowieści

Tytuł: Star Wars Kolekcja
Wydawnictwo: De Agostini
Data wydania: 2018

„Star Wars Kolekcja” tom 9 i 10 przedstawia dalsze losy bohaterów historii z lat 80-tych. Klasyczne opowieści przypadły mi do gustu i jak najbardziej wciągnąłem się w opisywane historie. Niniejsza kolekcja przedstawia najstarsze komiksy ze świata Gwiezdnych wojen, dlatego jest to prawdziwa gratka dla fanów tego uniwersum. Pomimo nieco archaicznej kreski seria nadrabia klimatem i sprawia, że czytelnik nie znajdzie miejsca na ani chwilę nudy. Niech Moc będzie z Wami!

Autorzy spisali się świetnie i oddali w ręce czytelników komiksy dopracowane do ostatniej kreski. Przedstawione opowieści czyta się z dużą ciekawością. Dialogi są jak zwykle lekkie i ciekawe, a losy Luke'a i Lei chłonąłem z dużym zaciekawieniem. Świat Imperium po raz kolejny zaskoczył mnie czymś nowym i nie pozwolił się nudzić. Luke jak zwykle potrafi wzbudzić sympatię, a jego losy nie są obojętne czytelnikowi podczas lektury. Całość prezentuje się bardzo dobrze, zachęcając do dalszego zgłębienia świata Gwiezdnych Wojen.

Star Wars Kolekcja, tomy 9 i 10, Klasyczne Opowieści

Kolekcja Komiksów Star Wars zrobiła po raz kolejny na mnie duże wrażenie, zarówno od strony fabularnej, jak i tej graficznej. Całość prezentuje ciekawy i tętniący życiem świat, który potrafi przyciągnąć ogromem szczegółów i ciekawostek. Cykl Star Wars pełen jest barwnych postaci, dzięki czemu każdy będzie mógł się z jakąś utożsamić. Z biegiem lat uniwersum cały czas powiększa się o kolejne rzesze wiernych fanów, co jest jak najbardziej w pełni zrozumiałe. Seria A long time ago..., jest prawdziwym klasykiem komiksowego stylu, dlatego jak najbardziej zachęcam do jego poznania.

„Star Wars Kolekcja” tom 9 i 10 znów miło mnie zaskoczyła i sprawiła, że nabrałem ogromnej ochoty, aby przeczytać kolejne komiksy z tego niebanalnego uniwersum. Opowieści zawierają wiele knowań i intryg, sprawiając tym samym, że historia trzyma w napięciu, aż do samego końca. Autorzy potrafią również nie raz rozśmieszyć, częstokroć niemal do łez. Jest to niezwykle udana pozycja sf, która powinna przypaść do gustu fanom gatunku, jak również wiernym fanom Gwiezdnych Wojen. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tegoż komiksu serdecznie dziękuję Wydawnictwu De Agostini

Wydawnictwo  DeAgostini
6 komentarzy
Neris Iko pisze...

Muszę się chyba w końcu zabrać za tą kolekcję :).

Madziak M.S. pisze...

Seria jak najbardziej dla mnie, kocham Gwiezdne Wojny!

Paula Jagoda pisze...

Narobiłeś mi apetytu :p.

L.V.V. Sasha pisze...

może się skuszę...

Allek Gonrovi pisze...

Przeczytane. Jak najbardziej godne polecenia, w szczególności dla fanów takich jak ja.

Anne Heronton pisze...

Widzę, że będę musiała się zainteresować tą kolekcją. Zapowiada się ciekawie :D