poniedziałek, 4 czerwca 2018

Podróżniczka - Alexandra Bracken

Email Edytuj post

Podróżniczka - Alexandra Bracken


Podróżniczka - Alexandra Bracken

Tytuł: Podróżniczka
Autor: Alexandra Bracken
Cykl: Passenger (tom 2)
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 18 kwietnia 2018
Liczba stron: 512

„Podróżniczka” zaciekawiła mnie już od pierwszej strony i z dużym zaciekawieniem przeczytałem o perypetiach głównych bohaterów. Alexandra Bracken za sprawą drugiego tomu cyklu „Passenger” zabiera nas w odmęty niebezpiecznego świata, który przepełniony jest prastarą i potężną magią. Klątwy i uroki na każdym kroku mogą pozbawić życia bogu ducha winnego obywatela, który stał się ofiarą w odwiecznej walce dobra ze złem. Wybierzmy się w emocjonującą podróż po egzotycznych miejscach, gdzie spiski i intrygi sprawiają, że nie wiadomo kto jest wrogiem, a kto sprzymierzeńcem.

Etta Spencer została zmuszona rozstać się z ukochanym Nicholasem, a kariera skrzypaczki już dawno legła w gruzach. Dziewczyna tuła się po świecie, chcąc odnaleźć tajemnicze astrolabium, które jest potężnym artefaktem podróżników. Etta musi odnaleźć przedmiot o niemal boskich właściwościach, jeżeli chce ocalić najbliższych i ukochanego.

Akcja mknie w szybkim tempie, a losy Etty potrafią na długo zapaść w pamięci. Język autorki jest lekki i barwny, sprawiający, że książkę czyta się sprawnie. Opisy prastarych artefaktów oraz potężnych mocy, którymi posługują się bohaterowie, zostały przedstawione ciekawie i realistycznie. Przygody Etty Spencer potrafią zaciekawić i sprawić, że czas spędzony z książką nie nuży. Dialogi nie raz wywołują uśmiech na twarzy, a zakończenie zachęca do sięgnięcia po następny tom.

„Podróżniczka” miło mnie zaskoczyła, jest to lekka książka, która powinna przypaść do gustu miłośnikom fantasy. Prastara magia i wiele niezwykłości sprawiają, że nie sposób się nudzić. Alexandra Bracken spisała się znakomicie i oddała w ręce czytelników powieść dopracowaną, która nie raz potrafi zaskoczyć. Z pewnością sięgnę jeszcze nie raz po książki autorki, gdyż stwierdzam, że jak najbardziej warto. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję 
Wydawnictwu Sine Qua Non:

5 komentarzy
Sayuri Veronique pisze...

Jestem otwarta na każdy gatunek, więc może się skuszę.

Happy Makane pisze...

Od pewnego czasu mam ochotę przeczytać tą książkę:).

Almead Alrack pisze...

jak wpadnie mi w ręce to z chęcią przeczytam.

Ania Lenna pisze...

W sam raz dla miłośników fantasy (takich jak ja :)!

Paula Jagoda pisze...

Zaciekawiłeś mnie. Z przyjemnością przeczytam.