środa, 23 maja 2018

Upadłe Anioły - Richard Morgan

Email Edytuj post

Upadłe Anioły - Richard Morgan


Upadłe Anioły - Richard Morgan

Tytuł: Upadłe Anioły
Autor: Richard Morgan
Cykl: Takeshi Kovacs (tom 2)
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 4 kwietnia 2018
Liczba stron: 544

„Upadłe Anioły” jest niesztampową i wciągająca książką autorstwa Richarda Morgana. Podczas lektury natkniemy się na akty przemocy oraz zawiści, a to wszystko okraszone w wyrazistym sosie SF. Autor potrafi w dosadny sposób przedstawić fantastyczną wizję przyszłości, która przekonuje realizmem i dbałością o najmniejsze szczegóły. Jest to fantastyka naukowa najwyższych lotów, umiejąca nie raz wzbudzić ciarki i mocniejsze bicie serca.

Klina Takeshi Kovacs jest najemnikiem używającym upowłokowionego ciała w służbie Protektoratu. Wojna domowa przybrała drastyczny obrót, a rebelia na Sanction IV rozkręca się coraz bardziej. Jednak gdy Takeshi zostaje wplatany w odkrycie niebywale cennego znaleziska archeologicznego, wszystko zaczyna wymykać się spod kontroli. Korporacje zrobią wszystko, aby pozyskać ten niebywale potężny przedmiot, nie cofną się przed niczym.

Dostajemy w swoje ręce książkę science fiction, gdzie główny bohater dokonuje przemiany niemal na naszych oczach. Akcja nie nudzi ani przez moment, a autor maluje przed nami przyszłość tak wiarygodną, że aż momentami przerażającą. Całość pisana jest językiem bogatym i dosadnym, sprawiającym prawdziwą przyjemność z lektury. Książkę czyta się z prawdziwą satysfakcją, emocjonując się do samego końca. Takeshi Kovacs został wykreowany naprawdę niesamowicie, bohater zmuszony do ciągłej ucieczki, próbujący resztkami sił ocalić walący się świat. Książka daje wiele do myślenia, wzbudza lęk i emocjonuje przez cały czas trwania lektury. Z pewnością sięgnę jeszcze nie raz po książki spod pióra Richarda Morgana.

„Upadłe Anioły” jest książką godną uwagi, głównie za sprawą ciekawej i niesztampowej fabuły. Barwni bohaterowie z krwi i kości oraz wizjonerskie podejście do fantastyki naukowej sprawia, że jest to prawdziwa perełka w swoim gatunku. Skorumpowana władza i wszechogarniająca technologia są tak wiarygodne, że zdają się prawdziwe. Richard Morgan ukazuje prawdziwy świat, który dociera do czytelnika, pozostając z nim na długo po zakończeniu książki. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Mag:

 Wydawnictwo Mag
4 komentarze
Zaczytana Zośka pisze...

chętnie przeczytam

Madzi Aczek pisze...

Książka jak najbardziej dla mnie :)

Annetta Zygiel pisze...

Pędzę do księgarni ;p.

Sylwia W. pisze...

Lubię tego typu książki więc może się skusze.