wtorek, 22 maja 2018

451° Fahrenheita - Ray Bradbury

Email Edytuj post

451° Fahrenheita - Ray Bradbury


451° Fahrenheita - Ray Bradbury

Tytuł: 451° Fahrenheita
Autor: Ray Bradbury
Seria: Artefakty
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 18 kwietnia 2018
Liczba stron: 176

„451° Fahrenheita” autorstwa Raya Bradburyego, to porywająca książka umiejąca wciągnąć pomysłowością i głębią przekazu. Powieść jest przerażająco trafna i porusza wiele kwestii, które są aktualne do dzisiaj. To porządna powieść, gdzie akcja pędzi w szybkim tempie, a wątki fabularne potrafią nie raz zaskoczyć. Opisy relacji między ludzkich są bardzo ciekawe i realistyczne, za co należą się spore brawa. To rasowe urban-fantasy, które powinno przypaść do gustu fanom gatunku. Książka wprowadzi was do świata pełnego barwnych bohaterów, trafnego humoru oraz porywających tajemnic. Powieść zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Jest to zaskakująco prorocza powieść o niedalekiej przyszłości...

Guy Montag pracuje jako strażnik, jego zadaniem jest niszczenie źródła wszelkiej wiedzy, książek. Nie zdaje sobie sprawy, że żyje tak naprawdę w ciągłym lęku i propagandzie. Pewnego dnia przestaje postrzegać świat, który mu narzucono i zaczyna ukrywać zakazane książki, sprzeciwiając się tym samym wszechpotężnym władzom. Próba odzyskania wolności może kosztować go życie.

Pióro Raya Bradburyego jak zwykle jest barwne i wyraziste, sprawiające ogromną frajdę z czytania. Akcja pędzi zawrotnie szybko, a wątki fabularne potrafią wciągnąć do ostatniej strony. Świat wykreowany przez autora aż tętni życiem i strachem za sprawą głównego bohatera, który stara się jakoś odnaleźć w nie łatwej rzeczywistości. Książka po prostu przyciąga do lektury, za sprawą barwnych postaci, niesztampowej fabuły i podstępnej polityki. Całość wypada wyśmienicie, stając się prawdziwą ucztą dla fanów urban-fantasy. Realia świata rzeczywistego pomieszane zostały tutaj ze światem przyszłości, tworząc mieszankę iście wybuchową. Mieszankę, którą pochłania się od pierwszej do ostatniej strony.

„451° Fahrenheita” to porywająca powieść, którą warto polecić wszystkim fanom autora oraz wielbicielom urban-fantasy. Jest to emocjonująca przygoda, która nie pozwala nudzić się choć przez moment. Fani pióra Raya Bradburyego z pewnością poczują się usatysfakcjonowani, mnie ta książka wręcz porwała. Obfituje w emocjonujące opisy propagandy, które przedstawione zostały nad wyraz realistycznie. Autor z każdym kolejnym tomem wciąga czytelnika coraz głębiej w swój świat. Jest to powieść niezwykle prorocza i realistycznie straszna. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Mag:

 Wydawnictwo Mag
2 komentarze
Lydia Beetlejuice pisze...

Kusząca recenzja ;). Okładka też fajna.

Majka Lato pisze...

Tyle książek czeka w swojej kolejce... jak znajdę chwilę to się z nią zapoznam.