środa, 16 maja 2018

Dary Świata Elfów - Tiziana mattera

Email Edytuj post

Dary Świata Elfów - Tiziana mattera


Dary Świata Elfów - Tiziana mattera

Tytuł: Dary Świata Elfów
Autor: Tiziana mattera
Wydawca: Kos
Data wydania: 2008
Liczba stron: 256 + 55 kolorowych kart w pudełku

W niniejszym zestawie kart autorka prezentuje liczne elfy, wróżki oraz skrzaty, które posiadają odmienne imiona, jak i cechy charakteru. Karty mają swoje odpowiedniki w książce wraz z krótkimi opisami, są przedstawione według jednego schematu: numer, krótki opis oraz główna myśl przewodnia. Elfy oraz skrzaty na kartach Tiziany Mattery posiadają ubranie, natomiast większość wróżek została go pozbawiona, co dodatkowo podkreśla ich zwiewny charakter. Zestaw jest stosunkowo prosty, lecz na długi czas potrafi przykuć uwagę. Jest to zaiste nieszablonowy tarot, który powinien przypaść do gustu miłośnikom wróżek.

Dary Świata Elfów - Tiziana mattera

„Dary Świata Elfów” zostały oparte o mitologię irlandzką, która wierzy w tak zwanych aes sídhe, rasę istot nadprzyrodzonych, bardzo odmiennych od ludzi. Byty te ponoć posiadają umiejętność latania i dowolnego zmieniania własnego kształtu. Według Księgi Inwazji Tuatha Dé Danann zostali pokonani przez śmiertelników, Synów Mila i zostali zmuszeni do zamieszkania pod ziemią, pod pagórkami lub kurhanami, zwanymi po irlandzku síde.

Dary Świata Elfów - Tiziana mattera

Autorka dzięki magicznym kartom, a jest ich 55, przenosi nas do fantastycznego i tajemniczego świata elfów i wróżek. Jeżeli drogi czytelniku poświęcisz trochę cierpliwości, zaznasz duchowego obcowania z tymi niesamowitymi bytami. Mądrość płynąca z tych kart potrafi zmienić nasze codzienne życie i tchnąć w nie powiew świeżości i harmonii. Przedstawione Świetliste Istoty są na tyle różnorodne, że każdy czytelnik znajdzie taką, która będzie w stanie odmienić jego życie i sposób patrzenia na otaczającą nas rzeczywistość.

Dary Świata Elfów - Tiziana mattera

„Dary Świata Elfów” niezwykle przypadły mi do gustu i sprawiły, że świetnie bawiłem się podczas lektury. Z przyjemnością sięgnę jeszcze po tego typu publikację i zatopię się w magicznym i tajemniczym świecie z baśni i legend. Opisy kart, jak i wydanie również zasługuje na plus, dzięki czemu miło spędziłem czas na studiowaniu magicznych kart elfów i wróżek. Niniejszy zestaw dostarczył mi rozrywki w ciekawy sposób, uruchamiając przy tym mocno moją wyobraźnię. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Kos:

Wydawnictwo Kos
6 komentarzy
Vigrio Salza pisze...

O! Super, lubię elfy :)

Lydia Beetlejuice pisze...

Chętnie się z nią zapoznam.

Madziak M.S. pisze...

Jak zachwalasz to może się skuszę ;p.

Happy Makane pisze...

Przepiękne grafiki, aż oczy się cieszą.

Ania Lenna pisze...

Cudo.

L.V.V. Sasha pisze...

Prezentuje się ciekawie. Lubię taroty, chętnie bym dostał na prezent:D.