wtorek, 22 maja 2018

Dawca Przysięgi II - Brandon Sanderson

Email Edytuj post

Dawca Przysięgi II - Brandon Sanderson


Dawca Przysięgi II - Brandon Sanderson

Tytuł: Dawca Przysięgi II
Autor: Brandon Sanderson
Cykl: Archiwum Burzowego Światła (tom 3.2)
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 2018
Liczba stron: 656

Brandon Sanderson jest niezwykle pomysłowym autorem z wyobraźnią zdającą się nie mieć granic. Po raz kolejny trafiła w moje ręce pozycja jego autorstwa. Tym razem jest to książka „Dawca Przysięgi II”, kolejny już tom z cyklu „Archiwum Burzowego Światła". Podczas lektury dostajemy kilka odpowiedzi na nurtujące nas pytania, jednak jak to zwykle bywa, pojawią się kolejne, które domagają się odpowiedzi. Znowu przenosimy się w tajemniczy i magiczny świat, którym rządzą tajemnicze sztuki.

Wojenna burza znów nadciąga i zawisa niebezpiecznie nad głowami ludzi. Przebudzeni parshendi pod dowództwem służących Odium Stopionych zdają się nie mieć słabości. Dalinar Kholin znów nawiedzają makabryczne wspomnienia o nieżyjącej żonie. Mężczyzna niespodziewanie odkrywa w sobie moce Kowala Więzi, która może odmienić losy świata raz na zawsze. Odium posiada wiele asów w rękawie i wiernych sług, dzięki czemu nie da się tak łatwo podejść Świetlistym Rycerzom. Niespodziewanie nadciąga również tajemnicze zagrożenie, które w dawnych dniach doprowadziło do Odstępstwa starożytnych poprzedników Świetlistych Rycerzy.

„Dawca Przysięgi II” dostarcza czytelnikowi to, do czego autor zdążył nas już przyzwyczaić. Bogaty i ciekawy świat odkrywa przed nami coraz więcej tajemnic, a czytelnik zostaje wciągnięty w wir wydarzeń. Postacie dają się lubić i czyta się o ich losach z dużą ciekawością. Bohaterowie są mocną stroną cyklu „Archiwum Burzowego Światła”, sprawiając, że całość czyta się szybko i przyjemnie. Przy kolejnej sposobności z pewnością nie omieszkam powrócić do niebezpiecznego, pełnego magii świata wykreowanego przez Brandona Sandersona.

Autor po raz kolejny udowadnia, że potrafi tworzyć barwnych bohaterów i historie dopracowane w najmniejszym szczególe. Fabuła została wykreowana z pomysłem, sprawiając, że całość odbiera się bardzo pozytywnie. Tajemnice zostają odsłaniane sukcesywnie, trzymając w napięciu, aż do przewrócenia ostatniej strony. Wątki fabularne zaciekawiają, pojawiają się nowe tajemnice, a całość prezentuje się spójnie i ciekawie. Brandon Sanderson jest jednym z najlepszych pisarzy fantastyki, który dorobił się szerokiego grona wiernych czytelników. Oczywiście ja również zaliczam się do fanów jego twórczości. Z dużą ciekawością przeczytam po raz kolejny o starożytnych sztukach i wielkich epickich bitwach. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Mag:

 Wydawnictwo Mag
4 komentarze
Wiktor Zwycięzca pisze...

Jak zwykle autor nie zawodzi :).

Lejko Buuka pisze...

Muszę wpierw uporać się z poprzednimi tomami, ale z pewnością przyjdzie na nią kolej.

Vigrio Salza pisze...

Koniecznie muszę się za nią zabrać!

Cresto Mix pisze...

Z pewnością przeczytam :]