środa, 14 marca 2018

Zawisza Czarny - Jakub Ćwiek

Email Edytuj post

Zawisza Czarny - Jakub Ćwiek


Zawisza Czarny - Jakub Ćwiek

Tytuł: Zawisza Czarny
Autor: Jakub Ćwiek
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 22 listopada 2017
Liczba stron: 300

„Zawisza Czarny” jest najnowszą powieścią Jakuba Ćwieka, poruszającą wiele obecnie drażliwych tematów. Ćwiek w punkt oddał klimat polskich problemów i waśni, podłości i małostkowości. Zawisza Czarny ma ręce pełne roboty, wichrzyciele grasują po ulicach kraju, a podejrzanie popularny napój energetyczny Dumny Rodak zbiera srogie żniwo. Zawisza musi rozwikłać pewną, skomplikowaną sprawę, która potrafi przyprawić ciarki na całym ciele.

Zawisza Czarny pochodzi z Wybrzeża Kości Słoniowej. Jako młody chłopak trafił pod opiekę emerytowanego żołnierza, będącego mistrzem sztuk walki. Mężczyzna nauczył afrykańskiego chłopca, wszystkiego, co potrafił oraz wpoił mu miłość do Polski. Gdy Zawisza Czarny przybywa do Warszawy, spostrzega, że w powietrzu wisi śmierdzący spisek. Kto stoi za całym zamieszaniem, co znaczy być prawdziwym patriotą?

Historia opowiedziana przez autora od razu przypadła mi do gustu i sprawiła, że dobrze bawiłem się podczas lektury. Jest to lekka książka z dużą dozą akcji i elementami humorystycznymi. Jakub Ćwiek w niesztampowy sposób odnosi się do licznych polskich spraw i czyni to z prawdziwym dystansem. Głównego bohatera da się lubić i z przyjemnością śledziłem jego dalsze losy. Autor zaserwował nam sporo intryg, przemocy i niepowtarzalny klimat, nie pozwalając nam się nudzić choć przez moment.

„Zawisza Czarny” ukazuje nasz świat w krzywym zwierciadle, wciągając czytelnika w mroczną, groteskową opowieść. Ćwiek zaserwował nam wojny gangów, skorumpowane władze okraszone baśniową otoczką. Powieść jest porządnie napisana i powinna przypaść do gustu fanom fantastyki oraz kryminałów. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom, który zabierze mnie po raz kolejny do mrocznego i magicznego świata. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję 
Wydawnictwu Sine Qua Non:

5 komentarzy
Michał Adamowicz pisze...

Jak Ćwiek to przeczytam.

Lydia Beetlejuice pisze...

interesująca książka.

Almead Alrack pisze...

Nie mogę jej przegapić.

Yukka Amano pisze...

Jak najbardziej coś dla mnie :).

Lejko Buuka pisze...

może się na nią skuszę...