poniedziałek, 12 marca 2018

Pośród cieni - Agnieszka Hałas

Email Edytuj post

Pośród cieni - Agnieszka Hałas


Pośród cieni - Agnieszka Hałas

Tytuł: Pośród cieni
Autor: Agnieszka Hałas
Cykl: Teatr węży (tom 2)
Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 17 października 2017
Liczba stron: 352

„Pośród cieni” jest drugim już tomem z cyklu „Teatr węży” autorstwa Agnieszki Hałas. Po raz kolejny powrócimy do mrocznego świata opanowanego przez demony i potężne, magiczne moce. Autorka stworzyła niebywale spójny świat, który wciąga dużym realizmem i barwnymi bohaterami. Zatopmy się znów w posępny świat Zmroczy, gdzie mroczna magia i potworne demony intrygują i zaciekawiają. Książka stworzona przez autorkę potrafi wciągnąć od pierwszej do ostatniej strony, za sprawą licznych spisków i niesztampowych zwrotów fabularnych.

Krzyczący w Ciemności do tej pory skrywał się w mrocznych Podziemiach, starając się nie nadstawiać zbytnio karku. Do niedawna bezpieczny azyl przestaje być wystarczającym schronieniem przed srebrnymi magami i hordą bezdusznych demonów. Jednak Podziemia skrywają jeszcze wiele tajemnic, które czekają na odkrycie. Czy Krzyczący w Ciemności uniknie wściekłości swych prześladowców? Czy uda mu się w końcu poskładać w całość utracone wspomnienia?

Niniejsza powieść jest rasową pozycją dark fantasy, która od pierwszych stron przypadła mi do gustu. Poprzedni tom pochłonąłem niemal jednym tchem, dlatego nie mogłem przejść obok tego obojętnie. Świat przedstawiony przez autorkę, aż tętni mrokiem, trudami życia codziennego i prastarą, niebezpieczną magią. Losy bohaterów przepełnia groza, która towarzyszy im niemal codziennie. Całość napisana jest barwnym i dosadnym językiem, dzięki czemu lektura nie nuży. Krzyczący w Ciemności potrafi zaciekawić swoimi losami, dlatego śledzimy jego poczynania z nieukrywaną ciekawością. Akcja mknie w szybkim tempie, aż do ostatniej strony. Jestem ogromnie ciekaw, cóż wydarzy się w kolejnym tomie.

„Pośród cieni” jest to udana kontynuacja, która trzyma w napięciu i nie pozwala się nudzić choć przez moment. Miłośnicy dark fantasy powinni się przy niej świetnie bawić, głównie za sprawą emocjonujących pojedynków i licznych niezwykłości. Agnieszka Hałas pisze w sposób ciekawy i niesztampowy, dzięki czemu dostarczyła mi dużej dawki wrażeń. Bogaty język, barwny, tętniący realizmem świat i liczne intrygi sprawiają, że czytelnik ma ciągle ochotę na więcej. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Rebis:
Wydawnictwo Rebis
5 komentarzy
Madzi Aczek pisze...

Ciekawy cykl :)

Sylwia W. pisze...

nie omieszkam przeczytać

Claudia de Rodrigez pisze...

Jak najbardziej dla mnie.

Lejko Buuka pisze...

Wpierw muszę sięgnąć po pierwszy tom ;p.

Gerroor Ged pisze...

Świetna okładka, a i treść zachęca:D