poniedziałek, 12 marca 2018

Księżniczka dinozaurów - Victor Milán

Email Edytuj post

Księżniczka dinozaurów - Victor Milán


Księżniczka dinozaurów - Victor Milán

Tytuł: Księżniczka dinozaurów
Autor: Victor Milán
Cykl: Władcy Dinozaurów (tom 3)
Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: luty 2018
Liczba stron: 564

„Księżniczka dinozaurów” od pierwszych stron przyciąga pięknie wykonaną okładką i niesztampowym pomysłem. Victor Milán spisał się świetnie, tworząc niezwykle barwny i różnorodny świat wypełniony dinozaurami i licznymi niezwykłościami. Świat przedstawiony podobny jest do czternastowiecznej Europy, gdzie wojny religijne, intrygi i spiski wstrząsają licznymi królestwami. Walki zostały opisane z rozmachem, sprawiając, że lekturę się wręcz pochłania. Cykl „Władcy Dinozaurów” to epicka seria fantasy rozgrywająca się w świecie, w którym rycerze ruszają w bój na zakutych w zbroje dinozaurach. Sam George R.R. Martin stwierdził, że opisana historia jest połączeniem „Gry o tron” z Parkiem Jurajskim. Świat Raju kryje wiele tajemnic, które czekają na odkrycie.

W świecie opanowanym przez dinozaury żyją również ludzie, którzy zostali sprowadzeni na ten świat przez potężnych bogów. Waleczni rycerze dosiadają tych wielkich stworzeń i ruszają w bój, a jednym z nich jest Karyl Bogomirsky. Jednak mężczyzna został perfidnie zdradzony przez osoby mu najbliższe. Gdy już myślał, że się nie pozbiera z dręczących go tarapatów, nadeszli Fae. Magiczne istoty postanowiły wykorzystać jego potencjał w walce przeciwko obcym bogom. Karyl Bogomirsky czy tego chce, czy nie staje się ostateczną nadzieją na uratowanie ludzkości.

Drugi tom z cyklu Władcy Dinozaurów jak najbardziej przypadł mi do gustu i sprawił, że nie mogłem się oderwać od lektury. Postać Karyla Bogomirskiego naszkicowana została niezwykle realistycznie, dlatego śledzenie jego przygód to prawdziwa przyjemność. Autor wątki fabularne stworzył niezwykle ciekawie, a dinozaury jak zwykle są głównym motorem napędowym powieści. Victor Milán opisuje je niezwykle wiarygodnie, choćby tyranozaury czy allozaury są opisane tak, że czytelnik od razu ma je przed swymi oczyma. Bitwy z ich udziałem potrafią zaperzać dech w piersi i choćby dlatego warto sięgnąć po tę książkę.

„Księżniczka dinozaurów” to bardzo interesująca pozycja, która przyciąga do lektury barwnym światem i niesztampowymi bohaterami. Cesarstwo Nuevaropy jest realistyczne, gdzie intrygi mieszają się z kruchymi sojuszami. Całość opowieści jest wyrazista i zaskakująca, dlatego nie powinniście się nudzić podczas czytania. Świat stworzony przez Ośmiu Stwórców jest wart poznania, szczerze Was do tego zachęcam. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Galeria Książki:

Galeria Książki
5 komentarzy
Cresto Mix pisze...

Muszę ją koniecznie zdobyć.

Allek Gonrovi pisze...

Lubię dinozaury więc z pewnością przeczytam.

Aemii Enekko pisze...

brzmi interesująco

L.V.V. Sasha pisze...

Jestem w trakcie lektury i jest super!

Paula Jagoda pisze...

Jest to jeden z lepszych cykli fantasy na naszym rynku.