piątek, 16 marca 2018

Alex Kava - Przedsmak zła (Recenzja 6 pierwszych rozdziałów)

Email Edytuj post

Alex Kava - Przedsmak zła (Recenzja 6 pierwszych rozdziałów)


Alex Kava - Przedsmak zła (Recenzja 6 pierwszych rozdziałów)

Tytuł: Przedsmak zła
Autor: Alex Kava
Cykl: Maggie O'Dell (tom 0.5)
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 14 marca 2018
Liczba stron: 336

Korzystając z uprzejmości wydawnictwa HarperCollins Polska, miałem możliwość zapoznania się przedpremierowo z sześcioma pierwszymi rozdziałami książki będącej prequelem cyklu o Maggie O’Dell. Od dawna jestem miłośnikiem książek Alex Kavy, jak i jej niesztampowej bohaterki, dlatego nie mogłem odmówić sobie przyjemności zapoznania się z kolejną świetnie zapowiadającą się powieścią. Losy nieustraszonej agentki FBI potrafią sprawić mocniejsze bicie serca, a niesztampowe wątki fabularne zaskakują raz po raz. Maggie O’Dell znów tropi najgroźniejszych seryjnych morderców, a my będziemy mieli po raz kolejny niepowtarzalną okazję zapoznać się z pracą agentów FBI.

Alex Kava w realistyczny i ciekawy sposób przedstawia prowadzenie spraw o morderstwo. Czytelnicy od razu wsiąkają w niebezpieczny i brutalny świat najtrudniejszym zagadek kryminalnych. Podczas lektury stwierdziłem, że klimat poprzednich tomów cyklu został zachowany, a Alex Kava po raz kolejny spisała się znakomicie, oddając w ręce czytelników ciekawą historię. Całość zapowiada się naprawdę zaskakująco, dlatego nie omieszkam zapoznać się z resztą tej mrożącej krew w żyłach historii.

„Przedsmak zła” zaciekawił mnie, głównie ze względu na ciekawie zapowiadające się wątki fabularne, które zaczynają się stopniowo rozkręcać. Kava znów ukazuje nam burzliwe życie zawodowe głównej bohaterki, jak i prywatne, o czym osobiście przeczytałem z dużą ciekawością. Klimat książki przypadł mi do gustu, a kolejne losy Maggie O’Dell potrafią zmrozić krew w żyłach. Ciekaw jestem dalszego rozwoju wypadków tego trzymającego w napięciu thrillera.

Wydawnictwo  Harper Collins
3 komentarze
Lydia Beetlejuice pisze...

Zaciekawiłeś mnie ;). Chętnie sięgnę.

Ania Lenna pisze...

brzmi ciekawie, choć chyba zacznę od poprzednich tomów.

L.V.V. Sasha pisze...

Nie znam książek tej autorki ale widzę, że chyba pora to zmienić :D