poniedziałek, 26 marca 2018

Pułapka czasu - Madeleine L'Engle

Email Edytuj post

Pułapka czasu - Madeleine L'Engle


Pułapka czasu - Madeleine L'Engle

Tytuł: Pułapka czasu
Autor: Madeleine L'Engle
Cykl: Kwintet czasu (tom 1)
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 28 lutego 2018
Liczba stron: 240

„Pułapka czasu” autorstwa Madeleine L'Engle opowiada ciekawą historię, pokazując wewnętrzne zmagania bohaterów oraz kwestie związane z podróżami w przestrzeni. Opisy scen podróży w czasie zasługują na jak największe uznanie. Jest to fantastyka przez duże F, gdzie mnogość barwnych opisów oraz zapierających dech w piersi wątków fabularnych po prostu przyprawia o wypieki na twarzy. Bohaterowie przyciągają złożonością charakterów, a lektura dostarcza nam wiele pytań, które domagają się udzielenia odpowiedzi.

Powieść łączy w sobie naukę, jak i fantastykę, gdzie zło i dobro niemal się przenikają. Jest to prawdziwa klasyka gatunku, skierowana głównie do młodszego czytelnika. Choć starsi odbiorcy również powinni się świetnie bawić podczas lektury. Podczas czytania natkniemy się na wiele magii oraz elementów sci-fi, które sprawiają, że nie ma miejsca na nudę. Cykl „Kwintet czasu” zdobył już wielu miłośników na całym świecie, a teraz Disney przenosi go na srebrny ekran!

Jest to rewelacyjna książka dla dzieci, napisana w starym, dobrym stylu. Autorka oddała w nasze ręce dopracowaną historię, która przekonuje barwnymi postaciami i interesującymi wątkami fabularnymi. Książka powinna spodobać się młodym czytelnikom, którzy tak samo, jak główni bohaterowie przechodzą podobne rozterki. Lektura powieści jest emocjonująca, a autorka umie dozować napięcie i doskonale operuje stworzonym światem. Postacie Madeleine L'Engle zachęcają do lektury, a wątki fabularne nie pozwalają się nudzić. Koniecznie muszę sięgnąć po kolejny tom z cyklu „Kwintet czasu”, ponieważ autorka rozpaliła moją ciekawość niemal do czerwoności.

„Pułapka czasu” skierowana jest głównie dla młodzieży, choć i starsi czytelnicy powinni odnaleźć w niej coś ciekawego. To fantastyczna opowieść pełna magii i szybkich zwrotów akcji. Książka ani przez moment nie nudzi, stając się pozycją wręcz obowiązkową dla miłośników fantastyki. Autorka wykreowała bogaty i różnorodny świat opanowany przez wiele niezwykłości, urzekający swoją głębią i różnorodnością. Książka pozwala czytelnikowi oderwać się od szarej rzeczywistości i zatopić w fantastycznej lekturze. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Mag:

 Wydawnictwo Mag
4 komentarze
Zakrecona pisze...

Ciekawa książka :D

Neris Iko pisze...

zapowiada się nieźle

Almead Alrack pisze...

Przeczytam:).

L.V.V. Sasha pisze...

Zapowiada się interesująco, a film również chętnie obejrzę.