poniedziałek, 12 lutego 2018

Rodowód Słowian - Tomasz Kosiński

Email Edytuj post

Rodowód Słowian - Tomasz Kosiński


Rodowód Słowian - Tomasz Kosiński

Tytuł: Rodowód Słowian
Autor: Tomasz Kosiński
Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 14 września 2017
Liczba stron: 300

„Rodowód Słowian” jest ciekawą książką autorstwa Tomasza Kosińskiego, opisującą pochodzenie Słowian. Autor opisuje między innymi losy Prasłowian oraz tak zwanego Imperium Lechitów, czyli starożytnej Polski. Jest to jedna z nielicznych publikacji, która traktuje o Ario-Słowianach (Prasłowianach), a także o Scytii Europejskiej. Ostatnie odkrycia archeologiczne potwierdzają istnienie wielu grobowców, grodów oraz osad zamieszkiwanych przez Ariów, Prasłowian, którzy byli naszymi przodkami. Historia z terenów obecnej Polski kryje w sobie jeszcze bardzo wiele tajemnic.

Nasza historia posiada bardzo wiele luk, a liczne, nowe znaleziska z biegiem czasu zdają się coraz bardziej wypełniać braki w naszej wspólnej historii. Tomasz Kosiński jest jednym z nielicznych polskich autorów starających się omówić zaskakujące odkrycia archeologiczne, które przez współczesną naukę są odrzucane. Autor, chociażby omawia Pochodzenie Słowian, w tym Polaków, snuje opowieść o dawnych dziejach Europy Środkowej, od prehistorii do wczesnego średniowiecza. Na potwierdzenie swych przypuszczeń autor przytacza wyniki najnowszych badań DNA, które podważają przekłamaną z powodów politycznych wiedzę historyczną o dziedzictwie i pochodzeniu narodów europejskich. Okazuje się, że to właśnie Ario-Słowianie byli protoplastami euroazjatyckich cywilizacji, a język polski uchodzi za najbardziej zbliżony do prajęzyka całej grupy praindoeuropejskiej. Tomasz Kosiński informuje również, że protoplaści Polaków, najprawdopodobniej żyją na Nizinie Środkowoeuropejskiej znacznie dłużej, niż mogło się dotychczas wydawać.

„Rodowód Słowian” jest pozycją nietuzinkową i na pewno wartą uwagi i poznania. Znajdziemy w niej wiele trudno dostępnych informacji i faktów, które mogą odmienić nasze myślenie na temat polskiej historii, jak i całej Europy. Bardzo często sprawdza się smutna prawda, że „Historia to nie fakty, lecz tylko wersja zwycięzców”. Niniejsza pozycja jest doskonałym początkiem, aby samemu zagłębić się w naszą zawiłą i długą historię, nie zważając na ścisłe ramy nauczania, które narzucono nam w czasach szkolnych. Zostało już naukowo dowiedzione, że my Słowianie z haplogrupą R1a1 (Y-DNA) żyjemy na tych terenach już od 10000 lat przed Chrystusem. Historia Słowian kryje jeszcze wiele ciekawostek do odkrycia, dlatego z niecierpliwością oczekuję na kolejne zaskakujące znaleziska i odkrycia, które przybliżą nam naszą zaskakującą historię.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Bellona:

Wydawnictwo Bellona
4 komentarze
Madziak M.S. pisze...

Kontrowersyjna książka, ale warta uwagi.

Sayuri Veronique pisze...

Jak polecasz to przeczytam :D

Happy Makane pisze...

Okładka od razu przykuwa uwagę :).

Almead Alrack pisze...

Jak wpadnie mi w ręce to przeczytam.,