poniedziałek, 12 lutego 2018

Nowa księga zakazanej archeologii - Luc Bürgin

Email Edytuj post

Nowa księga zakazanej archeologii - Luc Bürgin


Nowa księga zakazanej archeologii - Luc Bürgin

Tytuł: Nowa księga zakazanej archeologii
Autor: Luc Bürgin
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 16 listopada 2017
Liczba stron: 304

„Nowa księga zakazanej archeologii” autorstwa Luca Burgina, to książka ciekawa i zmuszająca do myślenia. Wiele ilustracji i zastanawiające teorie zachęcają do lektury. Pozycja ta zawiera ponad dwieście unikatowych fotografii, które dodatkowo przekonują do wysnuwanych przez autora teorii. Autor opisuje choćby: odciski stóp współczesnych ludzi sprzed milionów lat czy rysunki jaszczurów z zamierzchłej przeszłości. Niewiele słyszy się o tego typu odkryciach w opinii publicznej, dlatego ta publikacja tym bardziej zyskuje na wartości. Nasza przeszłość była zupełnie inna!

Autor ciekawym językiem i wieloma przytaczanymi badaniami i dowodami potrafi zmusić do zastanowienia. Odkrycia kompasu sprzed 3 000 lat, wyrzutni sprzed 5000 lat, czy pierwszej maszyny do liczenia sprzed 20 000 lat potrafią dać wiele do myślenia. Jak to możliwe, że tak dawno temu istniały już takie wynalazki? Historia naszych przodków zawiera wiele niejasności i zagadek, które autorzy tacy jak Luc Burgin starają się rozwiązywać. Sensacyjne dowody i odkrycia przez niektórych pomijane i zatajane autor wywleka na światło dzienne i przedstawia szerokiemu gronu czytelników. Nie bacząc, że może narazić się na drwiny, stara się udowodnić, że historia naszej cywilizacji mogła przebiegać zgoła inaczej, niż się dotąd wydawało.

Całość pisana jest językiem barwnym i ciekawym, a liczne zdjęcia dodają książce dodatkowego smaczku. Intrygujące znaleziska i dowody podważają to, czego uczono nas w szkole. Obraz przeszłości maluje się zupełnie inaczej, a autor dowodzi, że historię należy napisać niemal na nowo. Prehistoryczne obserwatoria i monumentalne budowle pokazują dobitnie, że ówczesne cywilizacje musiały mieć jakiś wcześniejszych wysokorozwiniętych przodków. Lub jak podają niektórzy „dostaliśmy” tę potężną wiedzę od tajemniczych „Bogów". Zakazana archeologia rozwija się coraz prężniej i wypiera coraz bardziej powszechnie obowiązującą wiedzę. Z biegiem kolejnych lat coraz większa liczba faktów i dowodów zostaje ujawniona opinii publicznej.

„Nowa księga zakazanej archeologii” jest książką udaną, w szczególności powinna przypaść do gustu fanom archeologii i historii. Osobom z otwartym umysłem, które nie są zamknięte na nowe teorie i hipotezy. Całość napisana jest lekkim i barwnym piórem, czyta się szybko i daje z lektury dużo satysfakcji. Z pewnością sięgnę jeszcze po kolejne pozycje spod pióra autor, gdyż stwierdzam, że na prawdę warto. Opisy budowli takich jak Göbekli Tepe czy tajemniczych wrót Aramu Muru sprawiły, że od lektury wręcz nie mogłem się oderwać. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Amber:

Wydawnictwo Amber
5 komentarzy
Ania Lenna pisze...

warta przeczytania

Paula Jagoda pisze...

O! Jaka ciekawa okładka.

Yukka Amano pisze...

Bardzo chętnie przeczytam.

L.V.V. Sasha pisze...

Może być ciekawa.

Myukki - Chan pisze...

Książka wydaje się interesująca :)