poniedziałek, 12 lutego 2018

Poczet władców słowiańskich 631-1168 - Robert F. Barkowski

Email Edytuj post

Poczet władców słowiańskich 631-1168 - Robert F. Barkowski


Poczet władców słowiańskich 631-1168 - Robert F. Barkowski

Tytuł: Poczet władców słowiańskich 631-1168
Autor: Robert F. Barkowski
Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 20 lipca 2017
Liczba stron: 256

„Poczet władców słowiańskich 631-1168” jest wciągającą książką, w szczególności dla pasjonatów historii Polski. W niniejszej książce przeczytamy o wielu władcach słowiańskiego Połabia. Jest to arcyciekawa pozycja, zabierająca czytelnika w głąb dawnych dziejów, przedstawiająca losy jednej z grup Słowian wywodzących się z tak zwanej grupy plemion lechickich. Słowianie połabscy toczyli zażarte boje z przeważającym przeciwnikiem i zostali niemal wytarci z kart dziejów.

Słowianie połabscy wiernie trzymali się pogańskich kultów i nie chcieli przeprowadzić chrystianizacji swego ludu. Zewsząd otoczeni przez wrogów byli skazani na nieuchronną klęskę. W niniejszej książce możemy przeczytać cudem ocalałe relacje w źródłach pisanych czy nieliczne świadectwa materialne, które świadczą o ich istnieniu. Dzieje Słowian połabskich potrafią naprawdę zaciekawić, zarówno swoimi dokonaniami militarnymi, jak i zachowanymi mitami i legendami.

Książka Roberta F. Barkowskiego jest pozycją ciekawą, traktującą o niezwykle frapującym okresie naszej historii. Pisarstwo autora sprawia, że książkę się wręcz pochłania. Autor ma sporą wiedzę zwłaszcza z okresu Słowian połabskich. Książkę czyta się rewelacyjnie, a fakty historyczne potrafią naprawdę zaciekawić. Autor posiada ogromny zasób wiedzy historycznej, którą obficie dzieli się z czytelnikami. Barkowski potrafi lekko przekazywać informacje historyczne, które wcale nie nudzą. Książka fascynuje od pierwszej do ostatniej strony, wciągając czytelnia coraz mocniej w głąb, mrocznych dziejów.

„Poczet władców słowiańskich 631-1168” jest książką godną uwagi. Lektura przyniosła mi wiele satysfakcji i sprawiła, że dowiedziałem się z niej sporo nowych informacji. Książka napisana jest przystępnym i profesjonalnym językiem, dzięki czemu całość nie nuży. Książkę tę polecam miłośnikom historii oraz osobom chcącym poznać kilka faktów z dziejów Słowian połabskich. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Bellona:

Wydawnictwo Bellona
5 komentarzy
Leluch Poleluch pisze...

Książka jak najbardziej dla mnie.

Vigrio Salza pisze...

Przeczytam :)

Neris Iko pisze...

Zaciekawiłeś mnie.

Koletea Mims pisze...

lubię autora, więc sięgnę :D.

Lydia Beetlejuice pisze...

Interesująca tematyka.