wtorek, 6 lutego 2018

Dungeon Saga: Grobowiec Króla Krasnoludów - Jake Thornton

Email Edytuj post

Dungeon Saga: Grobowiec Króla Krasnoludów - Jake Thornton 


Dungeon Saga: Grobowiec Króla Krasnoludów - Jake Thornton

Tytuł: Dungeon Saga: Grobowiec Króla Krasnoludów
Projektant: Jake Thornton 
Wydawca: Bard
Data wydania: 2016
Liczba graczy: 2 - 5 osób
Wiek graczy: od 14 lat
Czas rozgrywki: ok. 30 - 120 minut

„Dungeon Saga” jest klasyczną grą przygodową, która osadzona jest w fantastycznej scenerii rodem z rasowego fantasy. Podczas rozgrywki gracze będą wspólnie przemierzać zatęchłe katakumby, aby zdobyć drogocenny skarb. Jeden z graczy wcieli się w Nekromantę sterującego hordą krwiożerczych potworów, a pozostali gracze staną się nieustraszonymi poszukiwaczami skarbów. Bohaterowie będą musieli przedzierać się przez mrowie diabłów z piekła rodem, jeżeli chcą sięgnąć po upragnione zwycięstwo.

Dungeon Saga: Grobowiec Króla Krasnoludów - Jake Thornton

Dynamiczny i intuicyjny system rozgrywki sprawia, że podczas gry odnajdą się również mniej wprawieni gracze. Jednostki, którymi przyjdzie nam kierować, mają specjalne umiejętności, a dodatkowo będziemy mogli zbierać jeszcze wiele magicznych przedmiotów, które pomogą nam podczas przeprawy przez lochy. Podczas gry będziemy mogli spróbować samodzielnej potyczki, co mi osobiście również przypadło do gustu. Twórcy zapewnili także warianty dla większej liczby graczy w trybie przeciwko nekromancie lub bohaterom. Taki wariant rozgrywki sprawia, że w mniejszym bądź większym gronie powinniśmy się świetnie bawić podczas gry.

Dungeon Saga: Grobowiec Króla Krasnoludów - Jake Thornton


Plansze został porządnie wykonane, a załączone do zestawu figurki stworzono całkiem dokładnie. Podczas gry będziemy mogli natrafić na płytki skrzyń, co dodatkowo ubarwia rozgrywkę. Kampania została niezwykle rozbudowana fabularnie, dzięki czemu jeszcze mocniej wsiąkniemy w zaproponowaną rozgrywkę. Fani rpgowych klimatów powinni poczuć się usatysfakcjonowani. Pozycja ta dostarcza nam również sporo interakcji, jak choćby mamy możliwość ulepszania naszych postaci oraz modyfikowania labiryntów. Mechanika prezentuje się dość porządnie i możemy ogarnąć zasady gry stosunkowo szybko. Układ planszy zmienia się praktycznie przy każdej rozgrywce, co zachęca do rozgrywania kolejnych partii. Całość wydana jest niezwykle dokładnie i starannie, od ładnie wykonanych kart po solidne, plastikowe figurki. Gra powinna przypaść do gustu osobom, które lubią rpg. „Dungeon Saga” posiada nutkę świeżości i oryginalności, dzięki sporemu wachlarzowi możliwości nie nudzi przez wiele partii. Gra sprawdzi się nawet dla nowicjuszy w grach planszowych i dostarczy im sporej satysfakcji z rozgrywki.

Dungeon Saga: Grobowiec Króla Krasnoludów - Jake Thornton
„Dungeon Saga” jest grą rozbudowaną z mechaniką ułatwiającą szybkie prowadzenie rozgrywki. Dobrze odnajdą się w niej osoby z żyłką do eksploracji i podejmowania ryzyka. Rozgrywka uczy szybkiego podejmowania decyzji oraz planowania posunięć z wyprzedzeniem. Twórcy gry przygotowali również dodatek „Adventurer’s Companion”, co jest ciekawym rozwiązaniem, jeżeli chcemy urozmaicić nasze potyczki. Gra prezentuje się bardzo solidnie, jest ładnie i porządnie wykonana. Jak najbardziej polecam.

Zawartość pudełka:

4 plastikowe modele bohaterów
4 plastikowe modele bossów
18 plastikowych modeli sług
10 plastikowych drzwi
18 plastikowych elementów wyposażenia lochów
33 dwustronne segmenty lochów
50 plastikowych klipsów do żetonów
Kostki
karty postaci
ponad 70 kart
ponad 100 żetonów
Przewodnik dla początkujących
Instrukcja
Księga Przygód

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Bard

6 komentarzy
Aemii Enekko pisze...

Ale czadowa pozycja! Muszę ją mieć.

Allek Gonrovi pisze...

Wydanie jak najbardziej na plus.

Ricardo Allba pisze...

Lubię gry figurkowe, a ta gra zapowiada się bombowo :D.

Gerroor Ged pisze...

Chętnie zagram w nią z kumplami, w szczególności, że recenzja jest pozytywna. Już od dawna miałem ją na oku.

Lejko Buuka pisze...

Cena trochę odstrasza, ale widać, że jest warta wydanych pieniędzy ;p

Wiktor Zwycięzca pisze...

jak wpadnie w moje łapki z pewnością w nią zagram.