wtorek, 6 lutego 2018

Majestat: Królewska korona - Marc André

Email Edytuj post

Majestat: Królewska korona - Marc André


Majestat: Królewska korona - Marc André

Tytuł: Majestat: Królewska korona
Projektant: Marc André
Ilustrator: Anne Heidsieck
Wydawca: Bard
Data wydania: 2017
Liczba graczy: 2 - 4 osoby
Wiek graczy: od 7 lat
Czas rozgrywki: ok. 20 - 40 minut

„Majestat: Królewska korona” jest ekonomiczną grą familijną, stworzoną przez autorów samego Splendoru. Pozycja autorstwa Marca Andre potrafi przykuć na długi czas do rozgrywki i sprawić, że nie znajdziemy czasu na nudę. Cofniemy się do średniowiecza i będziemy musieli rekrutować lojalnych poddanych. Jednak władzę na ziemiach Majestatu może dzierżyć tylko jeden władca!

Majestat: Królewska korona - Marc André

Walka o tron rozgorzała z wielką mocą i pretendenci nie cofną się przed niczym, aby pozyskać wymarzoną koronę. Jednak tylko z jak największą liczbą wiernych podanych jest możliwe pozyskanie i utrzymanie władzy. Pretendenci do korony będą mogli pozyskiwać nowych popleczników poprzez budzenie strachu lub poprzez szacunek. Nie ważne, jaką drogą zdobędziesz władzę drogi graczu, istotne, aby twe działania były skuteczne. Los królestwa zależy od ciebie, sięgnij po upragnioną koronę!

Majestat: Królewska korona - Marc André

Gra jest całkiem przyjemna i już na pierwszy rzut oka zobaczymy starannie wykonane plansze oraz znaczniki. Instrukcja została napisana w sposób przystępny i dzięki niej w szybkim tempie przyswoimy sobie nowe zasady. Pomysł na grę przypadł mi do gustu, a mechanika sprawia, że gra przebiega szybko i przyjemnie. Gra powinna przypaść do gustu młodszym, jak i nieco starszym graczom, sprawiając, że można się przy niej świetnie bawić w rodzinnym gronie. Sprawdzone w praktyce.

Majestat: Królewska korona - Marc André

„Majestat: Królewska korona” jest grą szybką i emocjonującą, sprawdzającą się doskonale dla początkujących graczy. Staranne wykonana cieszy oczy, a kolejne potyczki emocjonują równie mocno. Gra doskonale sprawdza się na imprezach i spędach rodzinnych, co jest jej bardzo dużym atutem. Umiejętność planowania i główkowania jak najbardziej się przyda, choć element losowości również obowiązuje. Świetna zabawa i spora doza rywalizacji gwarantowane. Polecam.

Zawartość pudełka:

70 żetonów
32 karty lokacji
60 kart postaci
4 karty poddanych
30 drewnianych pionków

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Bard

3 komentarze
L.V.V. Sasha pisze...

Super wykonana.

Aemii Enekko pisze...

Z przyjemnością się z nią zapoznam ;].

Myukki - Chan pisze...

Lubię takie gry więc chętnie ją przetestuję.