poniedziałek, 22 stycznia 2018

Najbardziej inteligentny człowiek w historii - Augusto Cury

Email Edytuj post

Najbardziej inteligentny człowiek w historii - Augusto CuryTytuł: Najbardziej inteligentny człowiek w historii
Autor: Augusto Cury
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 15 listopada 2017
Liczba stron: 304

„Najbardziej inteligentny człowiek w historii” jest książką autorstwa Augusto Cury. Wątki fabularne potrafią nie raz zaskoczyć czytelnika, bohaterowie wzbudzają zainteresowanie, a posępne tajemnice roztaczają się, z każdą przewróconą stroną. Doszlifowane do perfekcji pióro i ciekawy styl autora sprawiają, że książkę tą czyta się szybko i przyjemnie. Zostaniemy zabrani w zaskakujący świat pełen niebezpieczeństw i tajemnic, który może okazać niebywale nieprzewidywalny.

Marco Polo jest renomowanym psychiatrą, który postanawia przebadać, postać Jezusa pod kątem psychologii, jak i socjologii. Mężczyzna przybywa do Jerozolimy, aby podjąć się niełatwej pracy. Profesor zagłębiając się w arkana swoich studiów, zaczyna odkrywać coraz bardziej zaskakujące fakty na temat Jezusa. Czytając tekst Ewangelii św. Łukasza, odkrywa, że badana przez niego persona może kryć więcej sekretów, niż z początku przypuszczał...

Lektura niniejszej książki potrafi nie raz zaskoczyć. Nietuzinkowe założenie powieści sprawiło, że nie mogłem jej odłożyć ani na moment. Podczas czytania zostaniemy postawieni przed wieloma pytaniami filozoficznymi, dotyczącymi sensu życia, jak i samego Boga. Augusto Cury, spisał się świetnie, tworząc tę książkę i sprawił, że na pewne kwestie spojrzałem z zupełnie innego punktu widzenia. Zakończenie powieści zaskakuje, ukazując postać Jezusa z zupełnie innej, nieznanej strony.

„Najbardziej inteligentny człowiek w historii” przypadła mi do gustu i z dużym przejęciem śledziłem losy bohaterów. To nie jest typowa powieść religijna, lecz lektura, która potrafi poruszać trudne i czasami niewygodne tematy. Książka została napisana językiem przystępnym i barwnym, sprawiając, że całość czyta się w szybkim tempie. Napięcie trzyma do ostatniej strony, a zagadka goni zagadkę. Jest to prawdziwa gratka dla fanów zagadkowych i zadziwiających książek historycznych. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu HarperCollins Polska:

Wydawnictwo  Harper Collins
5 komentarzy
Zakrecona pisze...

Bardzo ciekawa publikacja.

Koletea Mims pisze...

narobiłeś mi ochoty na tę książkę

Lydia Beetlejuice pisze...

Może być interesująca.

Sayuri Veronique pisze...

lubię książki z motywami historycznymi. Chętnie przeczytam.

Almead Alrack pisze...

Ciekawa recenzja :)