poniedziałek, 29 stycznia 2018

Przedziwna śmierć Europy - Douglas Murray

Email Edytuj post

Przedziwna śmierć Europy - Douglas Murray


Przedziwna śmierć Europy - Douglas Murray

Tytuł: Przedziwna śmierć Europy
Autor: Douglas Murray
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 13 listopada 2017
Liczba stron: 434

„Przedziwna śmierć Europy” jest nietuzinkową książką autorstwa Douglasa Murraya, która traktuje o dziwacznej sytuacji Starego Kontynentu. Autor stara się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego Europa popełnia samobójstwo? Już dziś możemy zaobserwować wiele niepokojących sytuacji: dramatyczny spadek urodzin, masowa imigracja obcych kultur, czy brak zaufania do przybyszów składają się na to, że Europejczycy są obecnie w niezwykle trudnej sytuacji. Nie da się ukryć, że stoimy przed ogromnymi przemianami, które mogą doprowadzić do naszej zagłady.

Douglas Murray w swojej książce analizuje realia polityczne i z detektywistyczną zaciętością bada zebrane fakty. Przedstawia wiele dowodów na to, że Europę w niedługim czasie czeka istne trzęsienie ziemi. Przybywający migranci pogarszają i tak nieciekawą sytuację, a niemal cała Unia Europejska podąża niezwykle niebezpieczną drogą. W niniejszej książce Murray stara się otworzyć oczy na wiele faktów i pokazać, do czego prowadzi bezmyślna i szkodliwa polityka emigracyjna.

Przeczytałem tę pozycję z nieukrywaną ciekawością i dowiedziałem się dzięki niej wielu ciekawych informacji. Murray dokładnie zgłębił temat migracji ludności, dzięki czemu czytelnicy mogą spojrzeć na ten problem z szerszego punktu widzenia. Niefrasobliwa polityka Unii Europejskiej może w niedługim czasie doprowadzić do upadku kontynentu europejskiego. Masowe ataki terrorystyczne już dziś sparaliżowały wiele miast w Europie i zakłóciły funkcjonowanie wielu zwykłych obywateli. Douglas Murray ukazuje, że multikulturalizmu ma również swoje mroczne strony, o których nie mówi się w oficjalnych mediach.

„Przedziwna śmierć Europy” jest ciekawą i pouczającą książką, która potrafi otworzyć oczy na wiele kwestii. Czas, abyśmy zaczęli myśleć o sobie, a nie zadręczali się zachodnią poprawnością i wyimaginowanym poczuciem winy. Douglas Murray pokazuje jak głowy państw mające dziś wpływ na bieg wydarzeń w Europie, chcą doprowadzić nas do katastrofy kulturalnej. Książka napisana jest przystępnym językiem i zawiera w niewielkiej objętości esencję problemów naszego kontynentu. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Zysk i S-ka:

Wydawnictwo Zysk i S-ka
6 komentarzy
Zakrecona pisze...

Książka jak najbardziej dla mnie.

Koletea Mims pisze...

Wciąga :)

Madziak M.S. pisze...

zapowiada się interesująco

Ania Lenna pisze...

Okładka przykuwa uwagę.

Yukka Amano pisze...

Muszę ją przeczytać. Książka jak najbardziej na czasie.

Sanderus pisze...

"Przedziwna śmierć Europy" stanowi swoistą kronikę tego co już się stało. Tylko jeden rozdział stanowi prognozę na przyszłość i jest konsewencją wydarzeń opisanych na poprzedzających go kilkuset stronach. Wstrząsająca lektura, tym bardziej, że wnioskowanie Murray'a jest do bólu logiczne.